Nem brillírozik idén a fővárosi együttes a bajnokságban, ugyanis négy mérkőzést játszott, ebből kettőt nyert és kettőt elbukott. Ezzel szemben a sepsiszentgyörgyiek az összes játéknapon győzni tudtak, ráadásul még csak megszorongatni sem sikerült eddig őket.
Ennek ellenére bátran és magabiztosan játszott a Rapid, az első negyedben többször is sikerült meglepniük a háromszékieket, így 24–21-es hazai előnnyel várhatták a második felvonást. Ekkor viszont már kijött a szintkülönbség, a Sepsi-SIC fokozatot váltott, 29 pontot dobott, míg a bukarestiek csupán ötöt.
A szünetet követően ismét lendületet kapott a Rapid, de csupán arra volt elegendő, hogy a harmadik negyedben is ne legyen nagy a különbség a két fél között.
Az utolsó tíz percre kifáradtak a fővárosiak, sorra érkeztek a két pontos dobások a vendégektől, végül 103–59-re nyerni tudott a háromszéki alakulat.
A Sepsi-SIC ezzel továbbra is makulálatlan mérleggel vezeti az élvonalbeli pontvadászatot, legközelebb szerdán játszik hazai környezetben, a Lyon együttesét fogadja az Euroligában.
A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) székházában szerdán délután kisorsolták a Szuperliga 2025–2026-os szezonjának menetrendjét. Az újonc FK Csíkszereda hazai pályán kezdi a bajnokságot, a Bukaresti Dinamót fogadja.
Feltűnő, hogy a következő szezonra készülve a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának háza táján nagyon kevés a játékosmozgás. A többi együttesnél sorra jelentik be az új igazolásokat, míg a kék-fehéreknél inkább távozók vannak, mintsem érkezők.
Térfigyelő kamerás felvételt tettek közzé utólag az interneten arról a tragikus balesetről, amely kedden délután történt Élesd elkerülőútján, és két Maros megyei személy vesztette életét.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Pert nyert az Arad megyei prefektúra az egyetlen családnak visszaszolgáltatott partiumi falu, Zarándnádas ügyében.
… egy rendőrruhás egyetemi hallgató csalt a vizsgán, majd szétcsapott a felügyelő tanárok közt… és ha átmenő jegy kell a diáknak, menjen szépen sittet cipelni, ilyen is van, biza.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!