Ezen korcsoport a csoportmérkőzéseket letudta, a versenykiírás szerint a rájátszás jön a sorban. Itt két elődöntő tornát írtak ki. Az elsőt ezen a hétvégén játszották, négyes csoportokba sorolták az előző körből továbblépő klubokat.
Székelyföldről a Székelyudvarhelyi ISK és a Marosvásárhelyi SE volt érdekelt.
Az Udvarhelyi ISK hazai környezetben játszotta a meccseit, mindhárom találkozót igencsak imponáló játékkal nyerte meg a 6-os csoportban: 31–26-ra a Temesvári LPS-t, 40–32-re a CS Rm. Vâlceát és 19–14-re a CS Rovinari-t verték, így százszázalékos teljesítménnyel meneteltek tovább.
A Marosvásárhelyi SE Petroșaniban lépett pályára, döntetlennel indított a CSS Caracallal (23–23), majd 29–24-re múlta felül a Temesvári HC-t, illetve 26–25-re győzte le a CSM Vulcan gárdáját, ezzel pedig az 5-ös csoport éléről jutott tovább.
Ami a folytatást illeti, a továbbjutó tizenhat gárdát ismét négyes csoportba sorolják, ahonnan majd az első két helyezett jut az országos döntő tornára.
Ezeken a május eleji tornákon a Székelyudvarhelyi ISK ellenfelei a Zilah, a Caracal és a Kálmándi Kézisuli lesznek, míg a vásárhelyiek a Temesvári LPS-vel, a Temesvári ACS-vel és a Besztercei Gloriával csapnak össze.
Vendégsikerrel zárult a karácsony utáni első erdélyi rangadó a jégkorong Erste Ligában. Pénteken este a házigazda Csíkszeredai Sportklub ütötte az első gólt a Brassói Corona elleni mérkőzésen, a vendégek azonban erre öttel válaszoltak.
A Gyergyói Hoki Klub U20-asai első szlovákiai idényükben nemcsak helytállnak, hanem betörtek a második vonal élmezőnyébe. A legnagyobb nyereség azonban nem a tabellán elfoglalt hely, hanem az a fejlődési közeg, amit ez a pontvadászat jelent.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
Két dokumentumot tartalmazó borítékot találtak a vajdahunyadi kastély Buzogány-tornyának tetejéről eltávolított, páncélos vitézt ábrázoló szobor lábai alatt – közölték a múzeumként működő kastély illetékesei.
A volt román raliversenyző, Titi Aur elmagyarázta, hogy Pitești-Craiova autópályán történt pénteki tömegkarambol – amelyben 12 autó és 32 személy volt érintett – oka az úgynevezett „nyájszellem” volt.
Petri György költőnek avattak emléktáblát két nyelven az egyik kolozsvári Petry hús- és hentesáruboltban, és ez a legelvontabb és legjobb dolog, ami 2025 végén történhetett.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!