Mindkét oldal kissé görcsösen kezdte a második fordulót, a svédek játékán nem érződött, hogy egy nappal korábban simán verték a lengyeleket, míg a románok hasonlóan sokat hibáztak, mint a franciák ellen. A tizedik percig fej-fej mellett haladtak a felek (3–3),
ekkor a svédek nagyon beragadtak, bő 8 percig nem tudtak gólt szerezni, az időkérés sem segített rajtuk, így a románok simán elléptek az eredményjelzőn, 10–4-re vezettek.
Aztán erőre kaptak az előző két olimpián egyaránt negyedik svédek, és a szünetig kettőt lefaragtak hátrányukból, ami így is tetemes volt (8–12).
Térfélcserét követően úgy tűnt, hogy a skandinávok utolérik a támadásban többször is hibázó, a védelem oszlopát, Boiciucot piros lappal elveszítő románokat, akik viszont sokáig tartották vékony előnyüket, ami az 55. percben olvadt el (22–22).
A svéd feltámadás viszont elmaradt, a román kapusok – a meccs kétharmadában Curmenț, a végén Kelemen – ezúttal is kiválóan védtek,
a hajrában pedig a nyomást jobban bírták a fiatal románok, óriási eredményt elérve két góllal megverték a svédeket, akik így gyakorlatilag lemondhatnak az éremszerzésről.
Következik a magyar lányok elleni vasárnap 19 órai ütközet, ami a mai siker tükrében kiélezett küzdelmet vetít előre.
Közel ötvenéves, Super-8-as felvételt osztott meg közösségi oldalán Székedi Ferenc. Az 1980-as szófiai túrán készült képsorok igazi időutazást kínálnak a csíkszeredai jégkorong aranykorába.
Sorsdöntő megmérettetés várt vasárnap délután az FK Csíkszeredára a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 29. fordulójában: ha legyőzi közvetlen riválisát, a Petrolult, elmozdulhatott volna az osztályozót jelentő helyekről.
Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.
Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.
Nyíltan felsorakozott a Demokratikus Koalíció (DK) mögé Lakatos Péter, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének egykori elnöke, aki egyetért Dobrev Klára ellenzéki alakulatával, hogy a határon túli magyaroknak nem kellene szavazniuk az anyaországi választáson.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!