Nem fért kétség a VSK Udvarhely nagybányai sikeréhez

Székely Sport 2021. december 10., 15:13

Magabiztos győzelemmel készülhet az év utolsó mérkőzésére a VSK Székelyudvarhely kézilabdacsapata, a másodosztály D csoportjának 13. fordulójában a Nagybányai Minaur fiókcsapatának otthonából hozta el a pontokat.

Könnyed győzelmet aratott a kékmezes VSK Nagybányán Fotó: VSK Székelyudvarhely

Ahogy várható volt, csak a mérkőzés elején volt szorosabb az állás, a 10. perctől fokozatosan növelte a tempót a VSK, egyre jobban ellépett házigazdájától, a szünetben már kilenc góllal vezetett.

A második félidőben volt két számjegyű is a különbség a két csapat között, az udvarhelyiek simán megőrizték előnyüket a mérkőzés végéig.

Könnyed győzelmet aratott tehát a VSK Székelyudvarhely, így egy újabb lépést tett, hogy bejusson a rájátszás felsőházába. Ehhez a csoportkör utolsó fordulójában hazai pályán legyőzze a Kolozsvári U fiókcsapatát.

Férfi kézilabda másodosztály, D csoport, 13. forduló:
Nagybányai Minaur II.–VSK Székelyudvarhely 25–34 (10–19).
Gólszerzők: Ferenczi Botond, Komporály Attila és Fekete Róbert 5–5, Katona Tamás és Jére Róbert 4–4, Pál Szilárd 3, Csibi Hunor, Mátyás Demeter és László Zsolt 2–2, Kónya Hunor és Tófalvi Krisztián 1–1.