Kiütéses győzelemmel jutott fel a Bölények Ligájába a Szejke SK

Zátyi Tibor 2021. április 17., 18:25 utolsó módosítás: 2021. április 17., 18:32

Hatalmas győzelmet aratott a Székelyudvarhelyi Szejke SK a férfi kézilabda másodosztály feljutási tornájának elődöntőjében, 32–19-re legyőzte a CSU Pitești együttesét és feljutott a Bölények Ligájába.

Célkitűzés teljesítve, a csapat feljutott az élvonalba Fotó: Beliczay László

Közel három év után révbe ért a Székelyudvarhelyi Szejke SK, a 2018 augusztusában létrehozott együttes kiharcolta a feljutást a romániai férfi kézilabda-bajnokság legfelsőbb osztályába, a Bölények Ligájába.

Habár az előző szezonban is megpróbálhatta volna az élvonalba jutást, az akkor anyagi nehézségekkel küzdő udvarhelyi klub lemondta a feljutási tornán való részvételt. Az új szezonnak kissé átalakított kerettel vágott neki a csapat

és ezúttal sem okozott csalódást, egymás után vette az akadályokat és megnyerte a másodosztály C csoportját.

A sepsiszentgyörgyi Szabó Kati Sportcsarnokban rendezett feljutási torna negyeddöntőjében, pénteken este a Szejke SK magabiztos játékkal verte a CS Medgidia együttesét, így biztossá vált, hogy egy szombati győzelemmel a fiúk megváltják a jegyeket a Bölények Ligájába.

Az elődöntőben az ellenfél a CSU Pitești volt, soraiban olyan játékosok vannak, mint a Székelyudvarhelyi KC-nál is megfordult balátlövő Răzvan Răpciguă, a veterán Florin Dragomir kapus, illetve az udvarhelyi mérkőzéseken a közönség ellenszenvét rendre kiváltó Ioan Stan jobbátlövő.

A következő szezonban a Bölények Ligájában lép pályára a Szejke SK Fotó: Beliczay László

Az elődöntő első félideje szoros, kiegyensúlyozott csatát hozott, a Szejke kétgólos előnnyel mehetett pihenni. Térfélcsere után is tudta tartani az iramot a több játékosát is nélkülöző udvarhelyi csapat, emberhátrányban is növelni tudta előnyét, a 47. percben már öt góllal, 24–19-re vezetett.

Ekkor hirtelen megtorpant a Pitești, olyannyira, hogy több gólt már nem is szerzett a mérkőzésen, a Szejke pedig elhúzott az eredményjelzőn, az 54. percben már tízzel vezetett.

A hajrában tehát nem volt kérdés, hogy melyik csapat nyeri a találkozót, a Szejke SK egyenes ágon jutott fel a Bölények Ligájába.

Férfi kézilabda másodosztály, feljutási torna, elődöntő
CSU Pitești–Székelyudvarhelyi Szejke SK 19–33 (13–15)
CSU Pitești: Ioan Stan 5, Hodorog, Mihalache, Adrian Stan 3–3, Răpciugă 2, Mărgărit, Paraschiv, Drăguț 1–1. Játszott még: Dragomir, Ispas – George, Pop, Motoi. Vezetőedző: Titel Răduță.
Szejke SK: Szabó 8, Kónya 7, Hadnagy 5, Komporály 4, Csibi 3, Fekete, Jére 2–2, Tófalvi 1. Játszott még: Orbán, Jobb – Szilveszter. Vezetőedző: Sipos Lóránt.
Hétméteresek: 1/0, illetve 1/1.
Kiállítások: 8, illetve 12 perc.