Nem jelentett akadályt Medgidia, egy győzelemre a feljutástól a Szejke SK – képgalériával

Székely Sport 2021. április 16., 21:30 utolsó módosítás: 2021. április 16., 21:48

Magabiztos sikert aratott a férfi kézilabda másodosztály döntő tornáján a Székelyudvarhelyi Szejke SK, pénteken este a negyeddöntőben kilenc góllal verte a CS Medgidia együttesét, így a fiúk egy győzelemre vannak a Bölények Ligájától.

Jogos az öröm, hiányos kerettel is magabiztos sikert aratott a Szejke a negyeddöntőben Fotó: Beliczay László

Sepsiszentgyörgyön, a Szabó Kati Sportcsarnokban rendezik a férfi kézilabda másodosztály döntő tornáját, ahol az A divízió legjobb nyolc együttese harcol a Bölények Ligájába szóló két jegyért.

A Szejke SK úgy lépett pályára Medgidia ellen, hogy tudta, siker esetén a CSU Pitești lesz az ellenfele az elődöntőben, a nyitómeccsen az Argeș megyeiek 35–26-ra nyertek az Universitatea Craiova ellen. A másik ágon a CSM Alexandria 30–25-re győzött a Segesvári VSK-val szemben, míg a Kolozsvári U kiütötte a CSM Ploiești együttesét.

A sok hiányzó ellenére végig jól játszott a Szejke, uralta a játékot, és fokozatosan ellépett az eredményjelzőn, a jó védekezés mellé egy kiváló kapusteljesítmény is társult, Orbán Szilárd hét védést mutatott be az első harminc percben és mindössze hat gólt kapott. A szünetben 12–6-ra vezetett Sipos Lóránt edző csapata.

Fotó: Beliczay László

A második játékrészben sem változott a játék képe, a főleg ifjúsági játékosokra építő Medgidia nem tudta tartani a lépést a Szejkével, az udvarhelyiek vezettek tizenegy góllal is, előnyükből kilencet megtartottak a végső sípszóig.

A CSU Pitești elleni elődöntő szombaton 16 óra 20 perckor kezdődik. A Szejke ellenfele a második helyen végzett az alapszakasz A csoportjában, pontazonossággal a CSU Suceava II. mögött.