Jókor jött a szünet, bedarálta ellenfelét a Szejke SK

Zátyi Tibor 2020. november 22., 14:39 utolsó módosítás: 2020. november 22., 14:40

Győzelemmel zárta a Székelyudvarhelyi Szejke SK a férfi kézilabda másodosztály C csoportjának első tornáját, vasárnap délben a Temesvári CSU Poli fiókcsapatát verte kilenc góllal.

A második félidőben betonfal volt a Szejke védelme Fotó: kezilabda.ro

Habár hamar háromgólos előnyre tett szert a Szejke SK, az első félidőre inkább a szoros játék volt a jellemző. A temesvári fiókcsapat gyorsan lefaragta a hátrányát és 15 perc után már vezetett. Innen egymás találatára válaszoltak a felek, a játékrész hajrája pedig a Polinak sikerült jobban, 13–11-es vezetésnél mehetett pihenni.

A szünet jókor jött a Szejke számára, a fejekben hamar rendet teremtettek és egy nagyszerű sorozattal folytatták a második félidőben: 13 percig nem kaptak gólt, ezidő alatt pedig kilencszer találtak be a temesvári kapuba.

Innen már nem tudott visszakapaszkodni a CSU Poli, az udvarhelyi csapat vezetett tízzel is, végül kilenc góllal, 31–22-re győzött.

Két győzelemmel és egy vereséggel zárta a tordai buboréktornát a Szejke SK, a nyitófordulóban pénteken a Tordai Potaissa II-t verte 31–27-re, majd szombaton 26–24-re kikapott a Kolozsvári U-tól.

A bajnokság februárban folytatódik, a Szejke SK a második helyen tölti a téli szünetet.

Férfi kézilabda másodosztály, C csoport, 3. forduló
Székelyudvarhelyi Szejke SK–Temesvári CSU Poli II. 31–22 (11–13),
gólszerzők Komporály 8, Palatka 5, Csibi, Kónya 4–4, Pál, Mihály, Szabó 2–2, Fekete, Jére, Tăuțean, Szilveszter 1–1. Játszott még: Jobb, Orbán – Katona, Tófalvi, Hadnagy. Vezetőedző: Sipos Lóránt.
Hétméteresek: 4/4, illetve 6/5
Kiállítások: 8, illetve 4 perc.

További eredmények: Temesvári Olimpiai Központ–Kolozsvári U 25–25 (10–13), Tordai Potaissa II.–Nagybányai Kézilabda Akadémia 10–0. A Nagyvárad–Segesvár mérkőzés vasárnap 14.50-kor kezdődik.