Hiába állt talpra, pont nélkül maradt a Szejke SK

Zátyi Tibor 2020. november 21., 19:19 utolsó módosítás: 2020. november 21., 19:22

Lejátszotta második bajnoki mérkőzését a Székelyudvarhelyi Szejke SK a férfi kézilabda másodosztály C csoportjában, szombaton kora este a hajrában bukta el a pontszerzést a Kolozsvári U-val szemben.

Komporály Attila végez el egy hetesdobást az U elleni mérkőzésen Fotó: kezilabda.ro

Az udvarhelyi együttes győzelemmel kezdte a tordai buboréktornát, négy góllal verte a Tordai Potaissa II-t, míg a kolozsváriak vereséggel nyitottak, Segesvártól kaptak ki.

Ismét jól kezdett a Szejke, gyorsan kétgólos előnyre tett szert, ám ez hamar elillant, az U a 7. percben egyenlített. Innen felváltva vezettek a csapatok, egyik fél sem tudott egy gólnál nagyobb előnyt összekovácsolni.

A 20. perc környékén 9–8-as U-vezetésnél azonban megtorpant az udvarhelyi csapat, az időkérés sem segített, a kolozsváriak védekezése feljavult, a szünetig öt gólra növelték előnyüket (15–10).

Térfélcserét követően lassan kapaszkodni kezdett a Szejke, fokozatosan ledolgozta hátrányát, a 47. percben Jére révén egyenlített (20–20). Innen ismét fej fej mellett haladt a két együttes, az U góljaira mindig jött a válasz, az 55. percben pedig Szabó találatával már a Szejke vezetett (22–23).

A hajrában viszont ismét több hiba csúszott be az udvarhelyi támadásokba, az U pedig továbbra is megtalálta az utat a kapuba, fordított és végül megszerezte a pontokat, 26–24-re legyőzte a Szejkét.

A második forduló nyitómeccsén Segesvár 35–23-ra legyőzte a Temesvári Olimpiai Központot, a Temesvári Poli CSU–Tordai Potaissa II. mérkőzés szombaton 19.15-kor kezdődött.

A harmadik fordulóban, vasárnap 12.10-kor a Szejke SK a Temesvári Poli CSU ellen lép pályára.

Férfi kézilabda másodosztály, C csoport, 2. forduló
Kolozsvári U–Székelyudvarhelyi Szejke SK 26–24 (15–10)
Szejke SK
: Csibi 6, Komporály 5, Pál 3, Fekete, Tăuțean, Kónya, Jére 2–2, Mihály, Szabó 1–1. Játszott még: Orbán, Jobb.
Hétméteresek: 3/2, illetve 3/3
Kiállítások: 8, illetve 6 perc.