Nem volt kérdéses, néggyel nyert a Szejke SK

Zátyi Tibor 2020. november 20., 23:01 utolsó módosítás: 2020. november 20., 23:21

Kilenc hónapnyi szünet után játszott ismét tétmérkőzést a férfi kézilabda másodosztályban Székelyudvarhelyi Szejke SK, és ott folytatta, ahol márciusban abbahagyta: győzelemmel.

A második félidőben mutatott magabiztos játéknak köszönhető a sima győzelem Fotó: kezilabda.ro

Az új szezonban a másodosztály C csoportjába kapott besorolást az udvarhelyi együttes, az első torna nyitófordulójában pedig épp a házigazda Tordai Potaissa II.-vel csapott össze a Kolozs megyei városban található Gheorghe Barițiu sportcsarnokban.

Szorosan kezdődött a péntek esti mérkőzés, az elején a Szejkénél volt az előny, majd a hazaiak fordítottak. A tordaiakat a 19. percben érte utol a Sipos Lóránt által irányított udvarhelyi együttes, a vezetést is megszerezte, azonban a szünetre 15–15-ös állásnál mentek a felek.

Térfélcserét követően már a tapasztaltabb Szejke diktálta az iramot, hamar kényelmes, négygólos előnyre tett szert (38. perc 17–21), ezt pedig a találkozó végéig magabiztosan meg is tartotta. Habár a Potaissa II. próbálkozott hátránya lefaragásán, két gólnál közelebb nem tudott férkőzni.

A Szejke 31–27-re nyerte a találkozót és készülhet a következő mérkőzésére, amit szombaton délután fél öttől rendeznek, az ellenfél a Kolozsvári Universitatea lesz.

Az első fordulóból további két meccset játszottak le a nap folyamán, a Segesvári VSK 29–27-re legyőzte a Kolozsvári Universitateát, a Nagyváradi VSK pedig 28–25-ös győzelmet aratott a Temesvári Poli CSU fiókcsapata ellen. A Nagybányai Minaur Akadémia nem jelent meg a turnén, így a meccseit elveszíti 10-0-ra, az első fordulóban a Temesvári Olimpiai Központtal kellett volna játsszon.