A férfiaknál a Szeged, a nőknél pedig a legutóbb döntős Ferencváros, illetve a Debrecen is szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, vagyis összesen öt magyar csapat szerepel majd a csoportkörben.
Az EHF tájékoztatása szerint a férfiaknál a bajnokként alanyi jogon résztvevő Telekom Veszprém mellett az OTP Bank-Pick Szeged is elindulhat, elutasították viszont a portugál Sporting CP, a román Bukaresti Dinamo, a svájci Kadetten Schaffhausen, valamint a svéd IFK Kristianstad kérelmét.
A nőknél a Győri Audi ETO KC mellett a Ferencváros indulása nem meglepő, a következő szezonban viszont már a DVSC Schaeffler is részt vehet, mivel a szövetség megerősítette a harmadik magyar csapat szabadkártyás kérelmét.
Itt a tavalyi két román színeket képviselő klub, a Bukaresti CSM és a Bukaresti Rapid is ott lesz a mezőnyben.
A csoportkör sorsolására június 27-én 12 órakor kerül sor, Bécsben, mindkét nem esetében két nyolccsapatos csoportot alakítanak majd ki. A női BL szeptember 9-én rajtol, a mérkőzéseket szombaton és vasárnap játsszák, a négyes döntőt június 1-2-án rendezik Budapesten.
A férfi BL-ben szeptember 13-án kezdődik az új idény, a meccseket szerdán és csütörtökön rendezik, a négyes döntőre pedig június 8-9-én kerül sor Kölnben.
A szabadkártyát nem kapott csapatok az Európa-ligában szerepelhetnek majd ősztől.
Magyar sajtóértesülések szerint Szabó István, a Kecskemét és a Nyíregyháza korábbi sikeredzője nyártól az FK Csíkszeredánál vállal szakmai vezetői vagy sportigazgatói munkát.
A jégkorong Erste Liga székely negyeddöntőjének második mérkőzése a rendes játékidőben dőlt el, a Gyergyói Hoki Klub szerdán este újra nyerni tudott a Csíkszeredai Sportklub ellen, 2:0-ra vezet a párharcban.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A parlament két házának szerda késő délutáni együttes ülésén elfogadták azt a határozattervezetet, amely lehetővé teszi amerikai katonai erők ideiglenes telepítését a Mihail Kogălniceanu-i támaszpontra.
Orbán Viktor miniszterelnök levélben fordul a határon túli magyarokhoz, arra kérve, hogy vegyenek részt az április 12-i országgyűlési választáson.
További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!