Elsöprő többségben a Virágok Ligájában játszó kézilabdázók alkotják a román válogatott keretét. A Bukaresti CSM és a Nagybányai Minaur egyaránt négy, a Besztercei Gloria három, a Rapid, a Buzău és a Zilahi HC két-két, a CSM Slatina pedig egy kézist küldhet a nemzeti csapatba.
A „kakukktojás”, azaz az egyedüli légiós a horvát Podravka Koprivnicánál védő Julija Dumanszka.
A Cristina Neagu fémjelezte román csapat Norvégiával, Németországgal és Lengyelországgal került egy csoportba a dániai Európa-bajnokságon.
Az eredeti tervek szerint a december 3-án rajtoló torna társrendezője Norvégia lett volna, ám utóbbiak az egészésügyi válság miatt visszaléptek a rendezéstől.
A dán és az európai szövetség most azon dolgozik, hogy mindegyik mérkőzést Dániában tudják lebonyolítani.
Kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az FK Csíkszereda a FC Argeș ellen a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában. A piros-feketék ezúttal nem találták el a kaput, így a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot Csíkszeredából.
Magabiztos idegenbeli sikert aratott a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, Ovidiu Burcă együttese vasárnap délben végig kontrollálta a CS Tunari elleni összecsapást, a főszereplő pedig ismét a spanyol Nacho Heras volt.
Szándékosan nekihajtott egy másik autónak, ezáltal egy 21 éves fiatalember, valamint annak egyéves és négyhónapos lánya életét oltotta ki az a 38 éves Ialomița megyei férfi, akit Nagy-Britanniában azonosítottak és vettek őrizetbe a hatóságok.
A román sajtó figyelmét is felkeltette a magyar miniszterelnök szombati kijelentése, amely szerint a jövő évi országgyűlési választás lesz az utolsó a közelgő háború előtt.
Gőzerővel építik a fejlesztő és a helyi hivatalosságok által Erdély legnagyobb kiskereskedelmi (retail) parkjának nevezett, több mint 100 millió euróból megvalósítandó létesítményt Szászfenes község területén.
… az államelnök szerint, ha egy miniszter hazudik, az nem olyan gáz, mintha milliókat lopott volna… és Románia lesz az első NATO-tagállam, amelynek HISAR-osztályú járőrhajója van.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!