A spanyolok nyitott védekezéssel kezdték a meccset, erre reagálva a dánok rendre levitték a kapusukat támadásban, hogy létszámfölényt teremtsenek. A találkozó negyedénél már négy, később öt góllal is vezetett a címvédő, és a játék képe egy ideig Jordi Ribera spanyol szövetségi kapitány időkérése, illetve cseréi után sem változott.
Sokkal jobban védekeztek és hatékonyabban támadtak a dánok, majd ellenfelük is agresszív, nyitott védekezésre váltott,
ezzel sikerült két gólra felzárkóznia a szünet előtt.
A második félidőben egy ideig felváltva estek a gólok, majd a meccs háromnegyedénél az Európa-bajnoknak lendületes, gyors támadásokkal sikerült egy gólra visszazárkóznia. A spanyolok az egyenlítésért is támadhattak, de nem jártak sikerrel. A hajrában előbb ismét elléptek hárommal a dánok, majd az utolsó percben ismét az egyenlítés volt a tét az Európa-bajnok számára. Mivel Rubén Marchán a keresztlécet találta el, ezúttal sem élt a lehetőséggel csapata.
A dánok úgy nyerték meg az elődöntőt, hogy egyszer sem kerültek hátrányba.
A mezőny legeredményesebb játékosa Mikkel Hansen volt, aki 17 lövésből 12 gólt szerzett.
A dánok ötödik alkalommal játszhatnak vb-döntőt, eddig hármat elveszítettek, egyet – két évvel ezelőtt – megnyertek.
A fináléban a 20 év szünet ismét döntőbe jutott Svédország lesz az ellenfél.
Gól nélküli döntetlennel indította a 2026-os naptári évet az FK Csíkszereda: a Szuperliga újonca első felkészülési mérkőzésén a magyar élvonalban szereplő Nyíregyházi Spartacus ellen játszott 0–0-t Törökországban.
A Csíkszeredai Sportklub kedden bejelentette, hogy közös megegyezéssel távozott a csapattól Frank Gymer.
Szánalommal nézem a politikusainkat, ahogy az egyik jókedvre buzdít, a másik a szilveszteri bakijait mutogatja vihorászva, a harmadik a hóréteg vastagságára büszke. Egyiktől sem hallom azt mondani, hogy „emberek, bocsánatot kérek az adóemelésekért”.
Párizsban ragadt kedden este Nicușor Dan román államfő a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
Filmbe illő rablást követett el két román állampolgár Tirolban: egy síparadicsomban loptak el egy komplett széfet.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!