A neves nemzetközi felkészülési torna szerdától péntekig a Román Kézilabda Szövetség és a Marosvásárhelyi Városi Sportklub szervezésében zajlik. A megmérettetésen a házigazda román ifjúsági válogatott mellett Dánia, Horvátország és Lengyelország szerepel.
Az együttesek körmérkőzéses rendszerben találkoznak egymással, mindhárom nap 17 órától és 19.30-tól rendezik a meccseket. Románia mindig a későbbi időpontban lép pályára. A torna teljes ideje alatt ingyenes a belépés a nézők számára.
A Kárpátok Kupája összecsapásait megelőzően kedden 16.15-től a Simon László Sportcsarnokban a hazai másodosztályú bajnokságban a feljutásért küzdő Marosvásárhelyi VSK barátságos mérkőzést játszik a román válogatottal.
Női kézilabda, ifjúsági Kárpátok Kupája:
szerdán
17.00 Dánia–Horvátország
19.30 Románia–Lengyelország
csütörtökön
17.00 Lengyelország–Dánia
19.30 Románia–Horvátország
pénteken
17.00 Horvátország–Lengyelország
19.30 Románia–Dánia
A Kézdiszentléleki Perkő hosszú évtizedek óta meghatározó alakja a háromszéki labdarúgásnak, az 1954-ben alapított labdarúgóklub Kovászna megyében egyedülálló módon ötven éve megszakítás nélkül tagja a megyei élvonalnak.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!