 
                                        
                    Az előző világbajnokság győztese, Hollandia ellen kezdett a középdöntőben Adrian Vasile szövetségi kapitány együttese, amely a B-csoportból a kazahokkal szembeni sikernek köszönhetően két pontot vitt magával. A hollandok ezzel szemben megnyerték négyesüket, Puerto Rico legyőzése és a svédekkel játszott döntetlent három pontot ért a németalföldieknek.
A válogatottak az első félidő nagy részében fej-fej mellett haladtak, a románoknak sikerült meglépni két góllal (5–7), a narancssárgák azonban visszajöttek és a félidőben már ők vezettek három egységgel (17–14).
A második félóra elején Kelly Dulferék tovább növelték az előnyt, a 40. percben 22–16 volt az állás.
Lorena Ostase vezényletével a román válogatott megkezdte a felzárkózást, az utolsó tíz percre rákanyarodva háromgólos olvadt a hollandok előnye.
A hajrá rendkívül izgalmas volt, Cristina Laslóék minimálisra faragták a hátrányt, sőt, a Nagybányai Minaur irányítójának hetesével ki is egyenlítettek (29–29). Kevéssel ez után Nicoleta Dincă módosította 30–30-ra az állást egy ejtéssel, de a mindent eldöntő győztes gólt a Ferencváros jobbszélsője, Angela Malesteint szerezte (31–30)
A legvégén Tess Wester védései akadályozták meg a román győzelmet, a Bukaresti CSM kapusa ihletett formában védett.
A román lányok nagyot küzdöttek és közel álltak egy óriási meglepetés beteljesítéséhez, de a vereséggel szinte biztos, hogy nem juthatnak tovább a negyeddöntőbe. Románia szombaton Puerto Ricoval, hétfőn Svédországgal találkozik Castellóban.
További eredmények: 
Norvégia–Puerto Rico 43–7 (21–3)
Kazahsztán–Svédország 20–55 (10–21)
 
 A csoport állása: 1. Norvégia 6 pont 2. Svédország 5, 3. Hollandia 5, 4. Románia 2, 5. Kazahasztán 0, 6. Puerto Rico 0. A negyeddöntőbe az első kettő kvalifikál.
 
                        Csíkszeredába látogatott Răzvan Burleanu, a Román Labdarúgó-szövetség elnöke, aki a Hargita–Heves Sportbaráti Találkozó díszvendégeként méltatta a székelyföldi futball fejlődését és a magyar–román sportszakmai együttműködést.
 
                        Mérsékelt sajtóvisszhangot generált a székelyföldi kuparangadó, a román sajtó inkább a meccs előtti összefogást és a futballünnepet kihangsúlyozó nyilatkozatokkal foglalkozott. Ezekre közleményben reagált az FK Csíkszereda.
 
                        Elviselhetetlen szagok terjedése miatt tettek bejelentést kedden a székelyudvarhelyi helyi rendőrségen, a helyszínre érkező hatóságok pedig egy elhunytra és vele lévő fogyatékkal élő gyerekére akadtak a Függetlenség utcában.
 
                        Négy országos szakszervezeti szövetség több ezer tagja tüntetett szerda délelőtt a bukaresti kormánypalota előtti téren a megszorító intézkedések ellen.
 
                        Az elárasztott parajdi sóbányát aligha lehet megmenteni, de nem hiába hívják a Parajdot is magába foglaló kisrégiót Sóvidéknek: újabb sóbányákat és sóba vájt turisztikai létesítményeket lehet kialakítani.
 
                        Az orosz cégnek egy kőolaj-finomítója és 320 benzinkútja van Romániában. A szabályozó hatóság szerint csökken a villanyáram ára. Az RMDSZ felvetette a parlament létszámának 10 százalékos csökkentését.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!