
Csütörtökön délután a városi sportcsarnokban játszotta az első felkészülési jellegű találkozót az Esztergomi Vitézek és a Nagybányai Minaur női kézilabdacsapata.
Előbbieket Elek Gábor irányítja, a szakember többször járt Székelyudvarhelyen, a Székelyföldi Kézilabda Akadémia edzőképzésén tartott előadásokat. Több sportszerető emlékszik vissza arra az időszakra, amikor a tokiói olimpiára készülő magyar női kézilabda-válogatott Székelyföldön hangolt az ötkarikás játékokra, akkor Elek Gábor szövetségi kapitányi tisztségben volt itt.
Az Esztergomi Vitézek kispadjára tavaly ült le, rögtön fel is jutottak az élvonalba.

A csütörtöki mérkőzést meg is nyerték 34–29-re a Nagybányai Minaur ellen, a félidőben a Virágok Ligájában szereplő román együttes 17–14-es hátrányban volt.
A két gárda pénteken 16 órától a Rákóczi Centerben újból megmérkőzik egymással. A belépés díjtalan.
A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.
Kiélezettnek ígérkezik a küszöbön álló tavaszi idény a labdarúgó 2. Ligában, az azonnali visszajutás reményében bízó Sepsi OSK bufteai kiszállását közvetíti a tévé, csakúgy, mint a Marosvásárhelyi ASA nagyváradi rangadóját.
A kolozsvári tűzoltók kedden megtalálták annak a négyéves gyermeknek a holttestét, aki január 23-án tűnt el a Kis-Szamosban.
Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.
Zöld jelzést kapott az új sóbánya kiépítése a Kolozs megyei Palackoson, miután a beruházó megszerezte a szükséges engedélyeket. A több szakaszban, akár 30 millió euróból megvalósuló projekt munkahelyeket teremt, és a térség gazdasági fellendülését ígéri.
„Hát szerinted lenne autópálya, gyár, új lakónegyed, pláza ebben az országban, ha hagynánk, hogy mindenki, bárki beleszóljon? Ha hagynánk, hogy az az ember, aki meg tudja csinálni és aki meg is csinálja, elbukjon valami rongyos egy-két milliós tyúkperen?”
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!