Nem túl kedvező előjelekkel várta utolsó csoportmérkőzését a magyar női kézilabda-válogatott az Európa-bajnokságon. Golovin Vlagyimir csapata, kedd este a világbajnok, olimpiai ezüstérmes, Eb-címvédő ellen lépett pályára Szlovéniában.
Magyarország legutóbb 2014-ben, az Eb középdöntőjében, Debrecenben tudta legyőzni a norvég női kézilabda-válogatottat, 29–25-re. Az elmúlt nyolc évben, a mostanival együtt nyolc vereséget könyvelt el.
Az elején hárommal is vezetett a magyar csapat, teljesen felvette a harcot a sokkal esélyeseb, jobb játékerőt képviselő ellenlábassal szemben. A skandinávok azért kiegyenlítettek, még a szünet előtt megszerezték az előnyt, 14–12-re vezettek.
Térfélcsere után változott a játék képe, a norvégok nagy tempót diktáltak, megmutatták, hogy más szintet képviselnek. Bár a magyarok igyekeztek tartani a lépést, kevés gólt szereztek. A világ egyik legjobb csapata folyamatosan növelte az előnyét, végül tízzel nyert.
A magyarok pénteken 33–28-ra nyertek Svájc ellen, majd vasárnap 21–18-ra kikaptak Horvátországtól, biztosították továbbjutásukat, pontot azonban Svájc kiesése miatt nem visznek magukkal. A középdöntőben Dánia, Svédország és Szlovénia lesz az ellenfelük.
Női kézilabda Európa-bajnokság, A csoport, 3. forduló:
Norvégia–Magyarország 32–22 (14-12).
Horvátország–Svájc 26–26 (14–12).

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Nyolc fiatal jégkorongozó kerül be az Erste Liga és romániai bajoki címvédő Gyergyói Hoki Klub csapatába, és hazai edzők dolgoznak mostantól a szakmai stábban. A piros-fehérek tavalyi keretéből és a szakemberek közül is rangos nevek távoztak.
Baleset történt Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál szombat este, rövid ideig torlódás alakult ki az érintett szakaszon.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!