Hirdetés

Indítják a pontgyűjtést a székelyudvarhelyi ifikézilabdázók

A Székelyudvarhelyi ISK három, a Szejke SK pedig egy csapattal lesz ott a rajtnál
Fotó: Csató Andrea

Két korcsoportban, mind a lányoknál, mind a fiúknak neveztek székelyudvarhelyi csapatokat az országos kézilabda-bajnokságban. Hétvégén kezdődik a pontvadászat, a kisebbeknek toborzót tartanak.

A legnagyobbaknál, az U18-asoknál nem lesz székelyudvarhelyi együttes, de a másik két korosztályban, az ifi 2-eseknél (U16) és a 3-asoknál (U14) idén is megmérkőznek az országos mezőnnyel.

Hirdetés

A Szejke SK utóbbiaknál egy fiúcsapattal, az ISK, azaz a Sportiskola a további három gárdával lesz ott a 2024–2025-ös idényben.

A versenykiírás a szokásos, földrajzi felosztásban a szakszövetség elkészítette a csoportokat, az oda-visszavágókat követően a helyezések alapján a rájátszásban a felsőházban, vagy az alsóházban folytatják tavasszal.

Ezen a hétvégén indul a harc a pontokért, a székelyudvarhelyi együttesek közül ketten hazai környezetben, a Bányai János Műszaki Szakközépiskola sporttermében lépnek pályára. Vasárnap 11 órától az ifi 3-as lányok a Marosvásárhelyi Pegasust, 13 órától pedig az ifi 2-es fiúk a Kolozsvári LPS-t fogadják. Az ifi 3-as Szejke SK idegenben, Segesváron vendégszerepel, míg az ifi 2-es lányok szabadnaposak a nyitófordulóban.

A tavalyi kiírásban a Székelyudvarhelyi Szejke SK ifi 3-as fiúcsapata szerepelt a legjobbak, ők ott voltak az országos döntő tornán, azaz a legjobb nyolc klub között. Az U16-os ISK fiúk pedig az alsóházat nyerték meg.

Toborzót tartanak a legkisebbeknek

A Székelyföldi Kézilabda Akadémia várja azon 2014-ben, 2015-ben, 2016-ban és a 2017-ben született lányok és fiúk jelentkezését, akik szeretnék közelebbről is megismerni a sportágat, edzésekre járnának.

Érdeklődni és bővebb információkat kapni a korosztályok edzőinél lehet. Lányoknál a 2014 es a 2016-ban születettek András Anettnél a 0749-466200-as telefonszámon, a 2015 és a 2017-ben születettek Birtalan Annamariánál (0745-846053). Fiúknál a 2014 és 2016-os korcsoport Kuti Lászlónál (0744-652542), a 2015 és 2017-esek Kovács Norbertnél (0749-431664).

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Eddig húzta, az utolsó veretlen csapatot is legyőzték az Udvarhely körzetiben

Jó pár meglepetésszerű eredményt könyveltünk el az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság legutóbbi játéknapján. Siménfalva bravúros győzelmet aratott, Farkaslaka nyolc mérkőzés után nyert újból.

Harmadszorra játszik Erste Liga-döntőt a Gyergyói Hoki Klub

Az első meccslabdát beütötte a Gyergyói Hoki Klub, negyedik győzelmét is megszerezte a DVTK Jegesmedvék ellen az Erste Liga elődöntőben. 4:1-es összesítéssel továbbjutva készülhet a döntőre.

Székelyhon

Ahány város, annyi ár: ennyiért juthatnak hozzá a húsvéti bárányhúshoz Székelyföldön

A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.

`
Krónika

Bárányból készült húsvéti fogások Erdélyben – Jánossy Alíz gasztronómiai szakíró tanácsaival és receptjeivel

A bárányhúsból készült étkek sok erdélyi család húsvéti ünnepi menüsorozatának elmaradhatatlan alkotóelemei: ilyen a bárányfejleves, töltött bárány, vagy a belsőségekből készülő bárányfasírt.

Krónika

Megdöbbenést keltett Romániában, hogy a magyar aranytartalék megelőzte a románt

Kiemelt figyelemmel reagált a román sajtó arra a hírre, hogy Magyarország aranykészletei immár nagyobbak, mint a Bukarest által felhalmozottak.

Főtér

És akkor a miniszter felvett egy maroknyi homokot és odadugta a lefagyott hivatalvezető orra alá

Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.

Ez is érdekelheti

Fordítania kellett, visszatért a győzelem útjára a marosvásárhelyi kézilabdacsapat

Megdolgozott a győzelemért hazai pályán a Marosvásárhelyi VSK, a szünetben még hátrányban volt, de a második félidőben fordítani tudott és felülmúlta a Star Mioveni együttesét a női kézilabda A osztály felsőházi rájátszásában.

Félidőben még vezetett, a hajrában omlott össze a Sepsi-SIC

Méltó ellenfele volt a háromszéki együttes vasárnap délután a Bukaresti Științának, amely ellen még vezetett a szünetben. A hajrában a fővárosiak jobban bírták az idegek csatáját, így elvitték a pontokat Sepsiszentgyörgyről.

Elveszítette a rangadót, lecsúszott az élről a marosvásárhelyi kézilabdacsapat

A mérkőzés legnagyobb részében hátrányban játszott és végül nem tudta elkerülni a vereséget a Jászvásári CSM vendégeként a Marosvásárhelyi VSK, így kénytelen volt átengedni az első helyet vetélytársának a női kézilabda A osztály felsőházi rájátszásában.

Megtörték a Bukaresti CSM-t, erdélyi csapat érhet fel a csúcsra a női kéziélvonalban

A Besztercei Gloria végig vezetve, némi meglepetésre nyert a Bukaresti CSM otthonában a női kézilabda-bajnokság rangadóján. Ezzel az élre állt a Virágok Ligája tabelláján.

Megnyerte csoportját a csíkszeredai csapat a megyei női kézibajnokságban

Székelykeresztúron rendezték a Hargita megyei női kézilabda-bajnokság alsóházának újabb teremtornáját. A csíkszeredai NKSZ I. csapata mindkét szombati mérkőzésén győzni tudott, és ezzel megnyerte a négycsapatos csoportot.

Többen leváltanák a jelenlegi kézielnököt

Bő egy hónap múlva tartják a választásokat a Román Kézilabda-szövetség élén. Eddig hat jelölt pályázik a tisztségre. A hivatalban lévő Constantin Din újabb mandátumért indul, de több ismert név is versenybe szállt.

Megvan az első sepsiszentgyörgyi siker a felsőházban, legyőzte vetélytársát a Marosvásárhelyi VSK

A Sepsi-SIC megszerezte első győzelmét a női kézilabda A divízió felsőházi rájátszásában, míg a Marosvásárhelyi VSK egy rendkívül szoros mérkőzésen győzte le a Bukaresti Știința együttesét, és továbbra is veretlen a play-offban.

Továbbra is veretlen, vezeti a pontvadászatot a Csíkszeredai KSC 4Seasons csapata

Továbbra is őrzi veretlenségét a Csíkszeredai KSC 4Seasons a Hargita megyei női kézilabda-bajnokságban, amelynek negyedik felsőházi teremtornáját hétvégén rendezték Zetelakán.

A két legfőbb vetélytárssal mérik össze erejüket a Marosvásárhelyi VSK kézilabdázói

Vezeti a bajnokságot, a rájátszást is győzelemmel kezdte a Marosvásárhelyi VSK női kézilabdacsapata a másodosztályban, a neheze viszont csak ezután következik Gergely Ákos vezetőedző tanítványai számára.

A Steaua elleni döntetlen győzelemmel ér fel a VSK Székelyudvarhelynek

A végletekig kiélezett meccset játszott a tavaly még az élvonalban szereplő két együttes a férfi kézilabda A osztály felsőházi rájátszásában. Közel volt a székelyföldi együttes, hogy legyűrje az eddig veretlen ellenfelét.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!