A legnagyobbaknál, az U18-asoknál nem lesz székelyudvarhelyi együttes, de a másik két korosztályban, az ifi 2-eseknél (U16) és a 3-asoknál (U14) idén is megmérkőznek az országos mezőnnyel.
A Szejke SK utóbbiaknál egy fiúcsapattal, az ISK, azaz a Sportiskola a további három gárdával lesz ott a 2024–2025-ös idényben.
A versenykiírás a szokásos, földrajzi felosztásban a szakszövetség elkészítette a csoportokat, az oda-visszavágókat követően a helyezések alapján a rájátszásban a felsőházban, vagy az alsóházban folytatják tavasszal.
Ezen a hétvégén indul a harc a pontokért, a székelyudvarhelyi együttesek közül ketten hazai környezetben, a Bányai János Műszaki Szakközépiskola sporttermében lépnek pályára. Vasárnap 11 órától az ifi 3-as lányok a Marosvásárhelyi Pegasust, 13 órától pedig az ifi 2-es fiúk a Kolozsvári LPS-t fogadják. Az ifi 3-as Szejke SK idegenben, Segesváron vendégszerepel, míg az ifi 2-es lányok szabadnaposak a nyitófordulóban.
A tavalyi kiírásban a Székelyudvarhelyi Szejke SK ifi 3-as fiúcsapata szerepelt a legjobbak, ők ott voltak az országos döntő tornán, azaz a legjobb nyolc klub között. Az U16-os ISK fiúk pedig az alsóházat nyerték meg.
A Székelyföldi Kézilabda Akadémia várja azon 2014-ben, 2015-ben, 2016-ban és a 2017-ben született lányok és fiúk jelentkezését, akik szeretnék közelebbről is megismerni a sportágat, edzésekre járnának.
Érdeklődni és bővebb információkat kapni a korosztályok edzőinél lehet. Lányoknál a 2014 es a 2016-ban születettek András Anettnél a 0749-466200-as telefonszámon, a 2015 és a 2017-ben születettek Birtalan Annamariánál (0745-846053). Fiúknál a 2014 és 2016-os korcsoport Kuti Lászlónál (0744-652542), a 2015 és 2017-esek Kovács Norbertnél (0749-431664).
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Niczuly Roland jövője továbbra is élénken foglalkoztatja a román sportsajtót, az utóbbi időben több, egymásnak ellentmondó sajtóértesülés is napvilágot látott a Sepsi OSK hálóőrének kapcsán. Egyelőre még semmi sincs eldőlve.
Tragédiával végződött egy lakástűz hétfő reggel Marosfőn: az égő házban egy 92 éves férfi holttestét találták meg a tűzoltók.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
A Kolozsvári Waldorf Líceum aligazgatónőjének menesztése nyomán az elmúlt napokban egymásnak feszültek intézményi álláspontok, jogértelmezések és közösségi reakciók.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!