Háromgólos román vereség a kézi-Eb nyitómeccsén

Orbán Zsolt 2020. december 03., 20:52 utolsó módosítás: 2020. december 03., 23:12

Románia női kézilabda-válogatottja 22–19-re kikapott Németország csapatától a dániai Európa-bajnokság első játéknapján. Cristina Neaguék egyszer sem tudták megszerezni a vezetést a csütörtöki mérkőzésen.

Neagu 14 lövésből csak négy gólt szerzett Fotó: Román Kézilabda Szövetség - FRH

Vereséggel mutatkozott be a román válogatott a női kézilabda-Eb D-csoportjában. A dániai Koldingban játszott csütörtök esti mérkőzésen a németek 13–10-es első félidő után végül három góllal, 22–19 arányban győztek.

A torna nyitómeccsén villámrajtot vettek Henk Groener lányai, akik a 10. percben már 7–1-re vezettek. A román együttes lefaragott a hátrányból a szünetig, s bár a második félóra első szakaszában ki is egyenlített (14–14), a vezetést nem tudta átvenni.

A németek az ellenfél kiállításait kihasználva begyűjtötték a két pontot.

Bogdan Burcea szövetségi kapitány keretgondokkal küzdött az első mérkőzés előtt. A nemzeti csapat fontos láncszemének számító Crina Pintea koronavírustesztje kevéssel az elutazás előtt, míg Laura Moisă-é a megérkezés után lett pozitív. A románok ráadásul Denisa Dedut sem nevezhették, mivel a Bukaresti CSM kapusának nem érkezett meg időben a második teszteredménye.

A németek jobban akarták a győzelmet Fotó: Agerpres
A kapuban így Julija Dumanszka védett, és a honosított ukrán hálóőr remekül tette a dolgát – 35 lövésből 15-ös hatástalanított. A mezőnyjátékosok viszont sem támadásban, sem védekezésben nem voltak eléggé hatékonyak.

A legtöbb lövéssel természetesen Cristina Neagu próbálkozott, de a román válogatott vezére 14 kísérletből csak négyszer talált be.

A németektől a ferencvárosi Emily Bölk, valamint Julia Maidhof és Kim Naidzinavicius is négy gólig jutott.

A négyes másik mérkőzésén Norvégia az erőviszonyoknak megfelelően könnyedén legyőzte Lengyelországot, az északiak 13 góllal diadalmaskodtak. Románia szombaton 17 órától a lengyelek ellen folytatja Eb-szereplését, majd két nappal később a norvégokkal is összecsap. Mindegyik csoportból a legjobb három jut tovább a középdöntőbe