Egy gól választotta el a továbbjutástól az udvarhelyi ifi kézilabdacsapatot

Józsa Csongor 2021. június 04., 19:39 utolsó módosítás: 2021. június 06., 11:20

A kétgólos vereség is belefért volna a Székelyudvarhelyi ISK számára, hogy ott legyen az elődöntőben a fiú kézilabda országos bajnokság döntő tornáján.

Megállították az udvarhelyieket, hogy a dobogón zárhassának Fotó: Beliczay László

Pénteken délután a kolozsvári torna csoportkörének utolsó játéknapját rendezték. A Székelyudvarhelyi ISK egy győzelem és egy vereség után a CSS Piatra Neamț-cal harcolt a továbbjutást jelentő második pozícióért. Ezért egy szoros vereség is belefért volna.

Nem indult jól a találkozó a Sipos Lóránt által irányított gárdának, az ellenlábas egymás után lőtte a gólokat, elhúzott 7–3-ra. A fiúk összekapták magukat, a 20. percben sikerült az egyenlítés, a vezetést nem tudták átvenni.

A második játékrészben is folyamatosan szaladt az eredmény után – 7-8 gólos hátrányban is voltak – az ISK, a végjátékban sikerült a felzárkózás, ezúttal nem jött össze a különbség ledolgozása.

Az elődöntőbe jutáshoz kétgólos vereség is elégséges lett volna, a lefújáskor az ellenlábas hárommal nyert, így ők jutottak az elődöntőbe.

Az udvarhelyiek a 2. csoport harmadik helyén zártak, a folytatásban az 5-8. helyért játszhatnak, szombaton 12 óra 30 perctől a Tordai Potaissa lesz az ellenfelük.

Fiú kézilabda, 1-es korosztály, országos döntő, 2. csoport, 3. forduló:

CSS Piatra Neamț–Székelyudvarhelyi ISK 34–31 (18–16).

Az udvarhelyiek gólszerzői: Katona Tamás és Szilveszter Bence 8-8, Mátyás Demeter 6, Hintz Magor, Tófalvi Krisztián, Teiu Dănuț és Geréb Zalán 2-2, Tófalvi Tamás 1. Játszottak még: Csutak Zsolt és Kacsó Bence (kapusok).