Egészen jó ifikézilabdás idénynyitó, a továbbjutásért küzdenek

Józsa Csongor 2022. január 25., 11:40

A téli iskolai vakációt követően folytatódik az országos ifjúsági kézilabda-bajnokság. Mindhárom korosztálynál a csoportkörnél járnak, még képben a továbbjutás az összes székelyudvarhelyi együttes számára.

Minden egyes labdáért nagy a küzdelem Fotó: Beliczay László

Szombaton és vasárnap rendezték az ifjúsági találkozókat, mind az öt udvarhelyi gárda pályára lépett. Hárman nyertek, egy csapat döntetlenre zárt, egy pedig vereséget könyvelhetett el. Utóbbi kisiklást épp az eddig még pontot sem hullajtott nagyifjúsági fiúcsapat jegyezte, de hozzá kell tenni, hogy négy alapjátékos hiányzott sérülések miatt.

A 3-as korcsoportú fiúk találkozóján az összes benevezett udvarhelyi mezőnyjátékos gólt szerzett.

Az udvarhelyi utánpótláscsapatok eredményei az elmúlt hétvégéről:

Ifi 1-es korosztály

Lányok, D csoport, 8. forduló: Brassói Dinamo–Székelyudvarhelyi ISK 24–31 (12–15), a vendégek gólszerzői Miklós Enikő 12, Márton Kinga 5, Dénes Szidónia, Györgypál Zsanett, Miklós Flóra 3–3, Seciu Orsolya 2, Kosza Kincső és Szőke Orsolya 1–1.
Fiúk, D csoport, 10. forduló: Fogarasi ISK–Székelyudvarhelyi ISK 35–33 (15–15), az udvarhelyiek gólszerzői Geréb Zalán 14, Mátyás Demeter 6, Vári Tamás 4, Gyarmathy Zsolt 3, Kocs Csaba, Menyhárt Barna és Demeter Zsolt 2–2. A tabellán harmadikok.

Ifi 2-es korcsoport

Fiúk, E csoport, 6. forduló: Székelyudvarhelyi ISK–Vidombáki Sporting 48–33 (28–16), a hazaiak gólszerzői Lőrincz Botond 11, Menyhárt Barna 10, Tornai Balázs és Máthé Zalán 8–8, Szabó Hunor 4, Tódor Krisztián és Fazakas Alpár 3–3, Bence Tamás 1. Továbbra is tartják második helyüket a rangsorban.

Ifi 3-as korosztály

Lányok, I csoport, 10. forduló: Székelyudvarhelyi ISK–Marosvásárhelyi VSK 23–23 (8–9, 6–6, 9–8), a házigazdák gólszerzőink Kovács Emma 8, Antonya Fanni 4, Vass Ágnes 3, Kádár Renáta, Udrescu Antonia 2–2, Német Panna, Szabó Andrea, Grápa Zsófia és Kalapács Kincső 1–1. A harmadik az ISK.
Fiúk, E csoport, 10. forduló: Székelyudvarhelyi Szejke SK–Segesvári ISK 66–33 (17–8, 29–14, 20–14), az udvarhelyiek gólszerzői Bodor Tas, Szabó Zoltán és Vajda Bence 11–11, Kocsis József 5, Ambrus László, Péter Botond, Jenei Kristóf és Tövisi Hunor 4–4, Kerekes Bence és Bartus Péter 3–3, Bencze Kristóf és Tifán Tamás 2–2, Lackó Botond 1. A Szejke SK továbbra is harmadik csoportjában.