A VSK az első három találkozóján egyaránt tíz góllal bizonyult jobbnak ellenfeleinél, és az első helyről várta a találkozót. A nagydisznódi csapat is az élmezőnyben foglalt helyet, két győzelem és egy vereség volt a mérlege.
Remekül kezdte a szombat délutáni mérkőzést a marosvásárhelyi együttes, amely egyre nagyobb előnyre tett szert, a szünetben kilenc góllal vezetett. A folytatásban a házigazda igyekezete ellenére még tovább növelte a különbséget a VSK, végül 36–26-ra fölényesen nyert.
Az újonc Marosvásárhelyi VSK nagyon elkapta a bajnoki rajtot, ismét tíz góllal diadalmaskodott, ezzel megerősítette az első helyét az A osztály C csoportjában.
Másfél hónapos kényszerszünet után visszatért Nyikita Melnyicsuk, a Csíkszeredai Sportklub orosz kapusa. A jégkorong Erste Liga egyik legjobb mutatóival rendelkező hálóőrével beszélgettünk.
Az első harmadban pár fokkal jobb volt a Gyergyói Hoki Klub a Csíkszeredai Sportklubnál, és az akkor megszerzett előny elég volt a győzelemhez. Az utolsó pillanatig nyílt volt a pontok sorsa, de aztán ezek Gyergyóban maradtak.
Hivatalosan is megnyitották a Riverside Retail Park névre keresztelt bevásárlóközpontot Székelyudvarhelyen csütörtök reggel. A több mint 15 ezer négyzetméteren elterülő létesítményben nemzetközi márkák és helyi üzletek várják a vásárlókat.
A júniussal zárult egy évben meredeken csökkent a megelőző időszakok rekordszintjeiről a nettó bevándorlás Nagy-Britanniában.
Házi őrizetbe helyezte a bíróság a szexuális bűncselekményekkel gyanúsított Traian Simioncát, a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) polgármesterét. A pártja által a botrány kirobbanása nyomán felfüggesztett polgármesterre nyomkövetőt helyeztek.
Úgy történt, hogy fokhagyma helyett arzén került a tejfölös pecsenyébe – a Magyar Tudomány Napja Erdélyben fórum történelem szekciójának előadásain jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!