Az előny az egész mérkőzésen a VSK Székelyudvarhelynél volt

Józsa Csongor 2024. február 09., 20:22

A mérkőzés korai szakaszában elhúzott a székelyföldi kézicsapat, végig a kezében volt a találkozó. Megszerezte első győzelmét a rájátszásban.

Fotó: László Ildikó

Pénteken délután a városi sportcsarnokban a férfi kézilabda A osztály felsőházi rájátszásának második fordulójában a VSK Székelyudvarhely a Resicabányai CSM-t látta vendégül. Előbbiek ezzel a mérkőzéssel indították a bajnokság ezen szakaszát, miután az első játéknapon szabadnaposak voltak.

Villámrajtot vett a házigazda, termelte a gólokat, a 3. percben már 5–1-re vezettek. A kezdeti megtorpanásból magához tért az ellenlábas, fokozatosan rázódott bele a meccsbe. Ami azt jelentette, hogy feljött kettőre.

A Sipos Lóránt által irányított együttes nem igazán engedett a szorításból, a 12. percre visszaállította az ötöt közte (9–4). Ezt az előnyt nagyobbra nem tudta növelni a székelyföldi csapat a pihenőig, de végig irányította, kézben tartotta a párharcot, 20–15 állt az eredményjelzőn az első félidőt követően.

A második felvonás elején emelte az iramon a VSK, a 39. percben nyolccal (26–18) vezettek. Ez megalapozta a folytatást, az előnyük végig megnyugtató volt, csupán hétre tudta faragni hátrányát az ellenfél.

A végjátékban az is belefért, hogy a házigazdák több ifjúsági korosztályú játékost is pályára küldjenek. Magabiztos sikert aratott a VSK Székelyudvarhely, jól indította a play-off-ot.

Férfi kézilabda A osztály, felsőházi rájátszás, 2. forduló:
VSK Székelyudvarhely–Resicabányai CSM 37–30 (20–15).
A hazaiak gólszerzői: Putnoky Szabolcs 10, Mohamed Fedila 6, Szász Előd 5, Balsa Stevovic 4, Feliciano Couveiro és Katona Tamás 3-3, Tornai Balázs és Paul Oargă 2-2, Menyhárt Barna és Csibi Hunor 1-1.