HIRDETÉS

Az állásába került a Ferencváros elleni súlyos vereség a Győri ETO vezetőedzőjének

Fotó: Győri Audi KC/Facebook

MTI
2021. május 07., 17:22

Danyi Gábor vezetőedző azonnali hatállyal távozott a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatától.

MTI
2021. május 07., 17:22

A győri klub pénteki közleménye szerint a szakvezetőt a Ferencváros elleni bajnoki mérkőzést követően mentették fel a munkavégzés alól. A Debrecen elleni bajnokin megbízott edző vezeti majd a zöld-fehér együttest, amelynek felkészítésével Görbicz Anitát, Kun Attilát és Holanek Zoltánt bízta meg Bartha Csaba klubelnök.

HIRDETÉS

A legnagyobb hazai rivális Ferencvárosi TC vendégeként szerdán elszenvedett 31–22-es vereséget követően a bajnokságban már nem saját kezében van a Győri ETO sorsa, amelyre még komoly feladatok várnak a szezonban: a Magyar Kupa jövő hétvégi, veszprémi négyes döntője – amelynek első napján ismét a Ferencvárossal találkozik –, valamint május utolsó hétvégéjén a Bajnokok Ligája budapesti négyes döntője, illetve öt bajnoki meccs.

Danyi Gábor 2018 nyarán vette át a győri csapatot, amely ebben az időszakban egy-egy bajnoki címet, Magyar Kupát, illetve BL-t nyert, és csak két tétmérkőzést veszített el. Tavaly januárban Siófokon, szerdán pedig az FTC otthonában kapott ki az NB I-ben, a BL-ben 2018 januárja óta veretlen.

Azt már január elején bejelentették, hogy Danyi a mostani idény végén távozik a klubtól, és a Siófok vezetőedzőjeként folytatja pályafutását, az ETO kispadjára pedig visszatér a spanyol Ambros Martín.

„A Ferencváros elleni meccs után az a minimum, hogy elnézést kell kérnem a csapatunk teljesítménye miatt. Sajnálattal hoztuk meg azt a döntést, miszerint a mai nappal felmentjük a munkavégzés alól Danyi Gábort, a munkaszerződését megszüntetjük” – nyilatkozta Bartha Csaba, aki továbbra is bízik benne, hogy a Magyar Kupában és a BL-ben megvédi címét a csapat.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Nagy erőkkel készülnek a Lokálpatrióták a Sportklub–Debrecen mérkőzésekre (videóval)

Csütörtökön és pénteken este a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán folytatódik a Sportklub–Debrecen negyeddöntős párharc a jégkorong Erste Ligában. A találkozóra a Lokálpatrióták szurkolói csoport tagjai elszántan készülnek.

Cáfol minden román sajtóértesülést a Sepsi OSK, nem egyeztek meg Dorinel Munteanuval

Sajtóinformációk szerint Dorinel Munteanu lesz a Sepsi OSK új vezetőedzője, aki a nyártól veheti át az együttes irányítását. A sepsiszentgyörgyi klub vezetősége cáfolja, hogy megegyezett volna a tapasztalt szakemberrel.

Székelyhon

Megtalálták a februárban eltűnt fiatal holttestét a víztározóban

Megtalálták annak a fiatalembernek a holttestét a zeteváraljai víztározóban, akit nagy erőkkel kerestek még február elején a hatóságok és önkéntesek, lékeket vágva a víztározó jegén.

`
Krónika

70 százalékos adó a rokonoktól kapott pénz után? Az ANAF és Tánczos tiszta vizet öntött a pohárba

Az Országos Adóhatóság (ANAF) rászállt a rokonok által egymásnak adott pénzösszegekre, amelyekre 70 százalékos adót vetne – kongatta meg a vészharangot a bukaresti sajtó. Az ANAF és Tánczos Barna pénzügyminiszter tiszta vizet öntött a pohárba.

Krónika

Újra bekövetkezhet a ᾽77-es bukarestihez hasonló nagyságú földrengés

Az elmúlt időszakban több ízben is földrengések voltak érezhetőek Romániában. Harangi Szabolcs geológus elmagyarázta a jelenség okát, és arról is beszélt, várható-e Erdélyben a közeljövőben az 1977-es bukaresti földrengéshez hasonló méretű földmozgás.

Főtér

Egy ágyban az ellenséggel, avagy hogyan váltottam bankot

A bank évszázadok óta barátja, szeretője, házastársa, anyósa, szomszédja, esküdt ellensége az embernek, helyzete válogatja. A történet, amit most elmesélek, igazán cuki… lett volna. Mint egy vakrandi. Ha minden olajozottan alakul.

Ez is érdekelheti

A kéziválogatottakba vonultak a székelyudvarhelyi fiatalok

Nem kevesebb mint nyolc meghívó érkezett, a Székelyudvarhelyi ISK és a VSK játékosai ezen a héten a romániai és a magyar nemzeti korosztályos együttesek összetartásán vesznek részt.

Dánia negyedszerre, Magyarország harmadszorra

Sorozatban negyedik alkalommal lett világbajnok Dánia, aki a döntőben a horvátokat múlta felül. A legjobb négybe meglepetésre a portugálok is bekerültek, akik a bronzmeccsen a franciáktól szenvedtek egygólos vereséget. A magyar csapat a 8. helyen végzett.

Nincs ki megállítsa a dán hegemóniát a férfi kézilabdában

Dánia zsinórban negyedszerre is megnyerte a férfi kézilabda-világbajnokságot, miután az idei döntőben, vasárnap este Oslóban 32–26-ra győzött Horvátország ellen.

Hatalmas lehetőséget szalasztott el a magyar válogatott

Nehezen megemészthető vereséget szenvedett kedden este a magyar férfi kézilabda-válogatott a világbajnokság negyeddöntőjében, hiába vezetett többször is négy góllal, az utolsó másodpercben szerzett találattal alulmaradt a házigazda horvátokkal szemben.

Chema és a csapat

„Csak a szövetséggel való barátsága miatt van ott.” „Nagy Laci kegyeltje.” Egy-két vélemény azok közül, amelyek a válogatott egy-egy gyengébbre sikerült mérkőzése után jelentek meg a szurkolók részéről. Nem volt ez másként a mostani vb ideje alatt sem.

A házigazdán keresztül vezet a magyar válogatott útja az elődöntőbe

A társházigazda Horvátország lesz a magyar férfi kézilabda-válogatott ellenfele a világbajnokság keddi, zágrábi negyeddöntőjében. A másik ágon egymást érték a meglepetések.

Döcögősen indult, aztán belejöttek: ott van a vb-negyeddöntőben a magyar kéziválogatott

Álmosan indította az utolsó középdöntőbeli találkozóját a magyar nemzeti együttes a férfi kézilabda-világbajnokságon. A szünet után egy fokozattal magasabbra kapcsolt, megverte Katart. Utazhatnak a negyeddöntőre.

Nagy lépést tett a vébé negyeddöntője felé a magyar kéziválogatott

Nem mutatott jó játékot az első félidőben, folyamatosan hátrányban volt a magyar férfi kézilabda-válogatott az osztrákokkal szemben. A pihenő után összekapták magukat, közel kerültek, hogy bejussanak a kieséses szakaszba.

Csúnyán elszúrta az első félidőt a magyar kéziválogatott

Elveszítette az első középdöntős mérkőzését a magyar férfi kézilabda-válogatott a világbajnokságon, kedden késő este Varasdon a gyenge első félidő miatt kapott ki az esélyesebb franciáktól.

Egy kört letudtak a magyarok, igazából most kezdődik a kézivébé érdemi része

Csoportelsőként ment tovább a magyar férfi kézilabda-válogatott a világbajnokságon. Kedden a középdöntő veszi kezdetét, egy nagyhatalommal csapnak össze Bodóék.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!