A világbajnok összekapta magát – épp a magyarok ellen

2020. december 08., 23:27 utolsó módosítás: 2020. december 09., 11:44

Azt már a találkozó előtt lehetett tudni, hogy a magyarok ott lesznek a női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében. A hollandokkal szembeni győzelem pontot ért volna.

A vereség ellenére ott vannak a kontinenstorna következő szakaszában Fotó: EHF Euro

Kedden este a női kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének 3. fordulójában a magyar válogatott Hollandiával találkozott. A párharc előtt már ismert volt, hogy a két Gábor, Danyi és Elek által irányított együttes továbbjut a középdöntőbe – mivel a horvátok legyőzték a szerbeket. Csak akkor nem léptek volna tovább, ha 21 gólnál nagyobb különbséggel kaptak volna ki a zárómeccsen.

Ez még akkor is abszurdnak tűnt, hogy az ellenlábas a világbajnok volt.

Kiegyensúlyozott játék jellemezte az első negyedórát, hol az egyik, hol a másik gárda vezetett, de rendre jött az egyenlítés. Először a piros-fehér-zöldek tudtak összehozni háromgólos előnyt: a 17. percben 7–10 volt az állás. A világbajnokokat a győzelmi kényszer – csak úgy tudtak tovább lépni a következő körbe – láthatóan nyomta, sok hibával kézilabdáztak, így a különbség majdnem megmaradt a pihenőre (13–15).

A második felvonás elején még nem változott a játék képe: a „tulipánosok” szaladtak az eredmény után, fokozatosan faragták a hátrányt, az egyenlítést a 42. percben érték el (19–19), majd a maguk javára billentették át az előnyt.

A góllövéssel hadilábon állt a magyar nemzeti együttes, a végjátékra változott a szerepkör: nekik kellett kapaszkodniuk, hiszen az ellenlábas átvette a vezetést. Újítani nem tudtak, a támadások rendre elakadtak a védőfalban, perceken át nem zörgették meg a hálót, teret veszítettek.

A végső sípszó négygólos holland diadalt hozott, így a középdöntőbe nulla ponttal érkezik a magyar csapat, ahol többek között a románokkal is megmérkőznek.

Női kézilabda, Európa-bajnokság, C csoport, 3. forduló:

Hollandia–Magyarország 28–24 (13–15).
A magyarok gólszerzői: Szöllősi-Zácsik Szandra, Kovacsics Anikó, Háfra Noémi 4-4, Lukács Viktória 3, Tóvízi Petra, Helembai Fanny, Klujber Katrin, Márton Gréta 2-2, Schatzl Nadine 1.

Szerbia–Horvátország 24–25 (14–14).

A végső állás: 1. Horvátország 6 pont, 2. Magyarország 2, 3. Hollandia 2, 4. Szerbia 2.