Az elmúlt héten a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) határon túli edzőképzési sorozatának állomása Székelyudvarhely volt. A városi sportcsarnokban edzéseket, előadásokat tartottak, míg a Bányai János Műszaki Szakközépiskolában átadott új erőnléti edzőtermet is bevonták a programba.
A több mint harminc székelyföldi kézilabdaedző igazán nagy nevű előadóktól tanulhatott: Horváth László európai szövetségi (EHF) mesteredző, a képzési központ vezetője, Elek Gábor korábbi női szövetségi kapitány, Sugár Tímea, a Ferencváros volt kapusa, aki 2000-ben tagja volt a Romániában Európa-bajnok magyar válogatottnak.
„Ezeket a képzéseket minden évben megszervezzük. Tavaly az anyaországban voltak az erdélyi kollégák, ezúttal egy programmal jártuk körbe a Kárpát-medencét, a tartalmakat pedig a helyi szakmai igazgatók határozzák meg, itt Ágoston Attila. Ő eljuttatta, hogy miben szeretnének fejlődni, mi pedig ehhez összeraktunk egy elég erős, felkészült csapatot.
– mondta el Juhász István, a Magyar Kézilabda Szövetség sportszakmai igazgatója.
A határon túli edzőképzési sorozat utolsó állomása Adán lesz.
Pénteken hajnaltól vasárnap estig a Hargita Rali miatt útlezárások lesznek Székelyudvarhelyen és Udvarhelyszéken. Mutatjuk, hol és mikor kell forgalomkorlátozásokra számítani.
Kezdődik a finálé első felvonása! Élőben követjük a Gyergyói Hoki Klub–Csíkszeredai Sportklub jégkorong Erste Liga-döntő első meccsét és minden fontos pillanatról azonnal beszámolunk – frissülő tudósítás Gyergyószentmiklósról.
Egy tartálykocsi és egy haszongépjármű ütközött össze csütörtök délelőtt Székelyudvarhely Szejkefürdő felőli kijáratánál, az ülkei eltérőnél. Utóbbi jármű – egy szemtanú beszámolója szerint – a betonkorláton keresztül sodródott ki az útról.
Romániában 250 ezer üresen álló lakást tartanak nyilván a statisztikák. A lakástulajdonosok vagy nem tartózkodnak az országban, vagy hétvégi házakról, nyaralókról van szó, amelyek az év legnagyobb részében lakatlanok.
Oroszország válaszintézkedésként kiutasítja a moszkvai román nagykövetség védelmi attaséját és helyettesét – közölte szerdán az orosz külügyminisztérium.
Egy női kórházigazgató pedig azért rúgta ki a sürgősségi osztály női vezetőjét, mert szerinte csak egy férfi tudná jól elvégezni ezt a feladatot.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!