Kedden délután a szintén másodosztályú CS Medgidia otthonában vendégszerepelt a VSK Székelyudvarhely. A férfi kézilabda Román Kupa első körének meccsén nem kezdett jól a Sipos Lóránt által irányított gárda, de aztán a pihenőt követően fokozatosan ledolgozta hátrányát, a drámai végjátékban pedig az utolsó pillanatban egyenlítettek. Hetesekkel viszont elbukták a továbbjutást, így kiestek a további küzdelmekből.
A csapat a továbbiakban az A osztály felsőházi rájátszására koncentrálhat. Itt pénteken 18 órától kezdi el a pontgyűjtést, a Resicabányai CSM látogat a városi sportcsarnokba.
A székelyföldi gárda az idény elején az élvonalba való visszajutást célozta meg, az alapszakasz egyik csoportját megnyerve jutott a play-off-ba. Ahol hét klub játszik oda-visszavágót, melynek végén az első két helyezett egyenes ágon feljut a Bölények Ligájába.
A nyitófordulót az elmúlt hétvégén rendezték – ezen a VSK Székelyudvarhely szabadnapos volt –, láthatjuk, hogy mindhárom párharc nagyon szoros volt, egy-két gól döntötte el a győztes kilétét.
| 2024. 02. 03. 18:00 | Resicabányai CSM Resicabányai CSM | Vidombáki CSO Vidombáki CSO | 31-32 |
| 2024. 02. 03. 18:00 | Fogarasi VSK Fogarasi VSK | CSM Alexandria CSM Alexandria | 30-28 |
| 2024. 02. 03. 18:00 | Nagyváradi VSK Nagyváradi VSK | CS Medgidia Medgidia | 24-23 |
Rövidre sikerült Niczuly Rajmund magyarországi kalandja: a Cigánd SE néhány hónap után közös megegyezéssel felbontotta a székelyföldi kapus szerződését. A 21 éves hálóőr új csapatot keres.
Tapasztalt székelyföldi labdarúgót igazolt az elmúlt napokban a labdarúgó 3. Liga 1. csoportjának éllovasa, a Șoimii Gura Humorului.
Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jókora előnnyel áll az élen a pártok versenyében – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Románia az Egyesült Államok fontos partnere, de vannak olyan elvek, amelyektől nem tekinthetünk el, nevezetesen, hogy egy ország területe csak az adott nép akaratával kerülhet át egy másikhoz” – jelentette ki Oana Ţoiu román külügyminiszter.
Román és magyar történészek válaszoltak a ki volt előbb Erdélyben égető kérdésére az MCC kolozsvári képzési központjában tartott kerekasztal-beszélgetésen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!