Kedden délután idegenben, a szintén másodosztályos CS Medgidia otthonában vendégszerepelt a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda Román Kupa első körének összecsapásán.
Nem kezdett jól a Sipos Lóránt által irányított együttes, az álmos rajt után a 10. percben 5–1-re vezettek a hazaiak. Úgy tűnt, hogy ezt követően összekapta magát a székelyföldi csapat, valamivel pontosabban játszott, így a 18. percben megközelítette ellenlábasát két gólra (7–5).
Szorosabbá az első felvonásban nem tudták tenni a párharcot, ismét jöttek a hibák mind védekezésben, mind támadásban, a szünetre pedig visszaállt az ötgólos különbség (15–10).
A pihenőt követően sem érkezett a jó játék a VSK-tól, ellenlábasa a 40. percig tartotta a megnyugtatónak mondható előnyét. 20–15 után aztán megváltozott minden, zsinórban négyet lőtt az udvarhelyi gárda, szorossá tette az összecsapást. A 48. percben 21–21-nél egyenlítettek ki.
Fej-fej mellett haladt a két fél, a végjáték dönthette volna el továbbjutó kilétét, ahol rendre a vendégek futottak az egyenlítés után.
Drámai volt az utolsó perc, 48 másodperccel a dudaszó előtt kihagytak egy hetest – amivel egyenlíthettek volna – az udvarhelyiek. A Medgidia időt kért, de nem tudott végig támadni, belemenést követően ziccerrel hozta egálra az állást a székelyföldi alakulat.
A versenykiírás alapján nincs hosszabbítás, rögtön a hetesek következtek. Nem volt jó előjel, hogy a VSK Székelyudvarhely a rendes játékidőben mind a négy büntetőjét kihagyta.
Itt is csak egyet értékesített, így ezt már nem hagyta kihasználatlanul a CS Medgidia, ők jutottak tovább a következő körbe.
A VSK Székelyudvarhely a folytatásban a bajnokságra, az A osztály felsőházi rájátszására összpontosíthat: pénteken 18 órától a városi sportcsarnokban a Resicabányai CSM-t látják vendégül.
Férfi kézilabda Román Kupa, 1. kör:
CS Medgidia–VSK Székelyudvarhely 30–28 (15–10, 27–27) – hetesekkel.
A vendégek gólszerzői: Putnoky Szabolcs és Mohamed Fedila 6-6, Balsa Stevovic 5, Feliciano Couveiro 4, Szász Előd 3, Komporály Attila 2, Katona Tamás és Csibi Hunor 1-1.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!