A heteseket elszórta, kiesett a kupából a VSK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2024. február 06., 20:41 utolsó módosítás: 2024. február 06., 20:45

Álmos kezdés után visszajött a mérkőzésbe a székelyudvarhelyi férfi kézilabda együttes. Drámai végjátékban, büntetőlövésekkel dőlt el a továbbjutó sorsa.

Megremegtek a kezek a heteseknél. Korábbi felvétel Fotó: László Ildikó

Kedden délután idegenben, a szintén másodosztályos CS Medgidia otthonában vendégszerepelt a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda Román Kupa első körének összecsapásán.

Nem kezdett jól a Sipos Lóránt által irányított együttes, az álmos rajt után a 10. percben 5–1-re vezettek a hazaiak. Úgy tűnt, hogy ezt követően összekapta magát a székelyföldi csapat, valamivel pontosabban játszott, így a 18. percben megközelítette ellenlábasát két gólra (7–5).

Szorosabbá az első felvonásban nem tudták tenni a párharcot, ismét jöttek a hibák mind védekezésben, mind támadásban, a szünetre pedig visszaállt az ötgólos különbség (15–10).

A pihenőt követően sem érkezett a jó játék a VSK-tól, ellenlábasa a 40. percig tartotta a megnyugtatónak mondható előnyét. 20–15 után aztán megváltozott minden, zsinórban négyet lőtt az udvarhelyi gárda, szorossá tette az összecsapást. A 48. percben 21–21-nél egyenlítettek ki.

Fej-fej mellett haladt a két fél, a végjáték dönthette volna el továbbjutó kilétét, ahol rendre a vendégek futottak az egyenlítés után.

Drámai volt az utolsó perc, 48 másodperccel a dudaszó előtt kihagytak egy hetest – amivel egyenlíthettek volna – az udvarhelyiek. A Medgidia időt kért, de nem tudott végig támadni, belemenést követően ziccerrel hozta egálra az állást a székelyföldi alakulat.

A versenykiírás alapján nincs hosszabbítás, rögtön a hetesek következtek. Nem volt jó előjel, hogy a VSK Székelyudvarhely a rendes játékidőben mind a négy büntetőjét kihagyta.

Itt is csak egyet értékesített, így ezt már nem hagyta kihasználatlanul a CS Medgidia, ők jutottak tovább a következő körbe.

A VSK Székelyudvarhely a folytatásban a bajnokságra, az A osztály felsőházi rájátszására összpontosíthat: pénteken 18 órától a városi sportcsarnokban a Resicabányai CSM-t látják vendégül.

Férfi kézilabda Román Kupa, 1. kör:

CS Medgidia–VSK Székelyudvarhely 30–28 (15–10, 27–27) – hetesekkel.
A vendégek gólszerzői: Putnoky Szabolcs és Mohamed Fedila 6-6, Balsa Stevovic 5, Feliciano Couveiro 4, Szász Előd 3, Komporály Attila 2, Katona Tamás és Csibi Hunor 1-1.