Vezetett a Sportklub, hárommal válaszolt a GYHK

Gergely Imre 2024. október 20., 21:22 utolsó módosítás: 2024. október 20., 21:40

Két napon belül a második székely hokirangadót rendezték vasárnap. Miután idegenben győzött, hazai jégen is a Gyergyói Hoki Klub nyerte a a Csíkszeredai Sportklub elleni párbajt.

Újra a GYHK húzta be a székely rangadót Fotó: Szász Adorján

Nem sok említésre méltó esemény történt a mérkőzés elején. Taktikusan, de komoly helyzetek nélkül játszott a két csapat. Nem ígért nagy veszélyt Fodor megmozdulása sem a 10. percben, de a csíki csatár hajszálpontosan lőtt, és a korong Rinne válla fölött egy pár centis résen át a hálóba vágódott. Mesteri lövés volt. Ez az egy gól született az első harmadban így a Sportklub 20 perc után vezetett.

•  Fotó: Szász Adorján
Fotó: Szász Adorján

A második játékrészben hullámzó volt a játék, a 27. percig, amikor Sylvestre kapott remek passzt Vardleytől és ugyanolyan gólt lőtt, mint amilyennel két nappal korábban eldöntötte a csíkszeredai mérkőzést. Az egyenlítés szárnyakat adott a piros-fehéreknek és két lerohanásból Bodó és Wardley is betalált Adorján kapujába, így 3-1-re változott az állás. A Sportklub emberelőnyben szépíthetett volna, de a GYHK védelem állta a sarat.

A záró 20 percben a Gyergyói Hoki Klub okosan őrizte az eredményt, a Sportklub játékában pedig nem maradt olyan átütő erő, amivel a maga javára fordíthatta volna a meccset. Maradt a 3-1, gyergyóiak a második kilencpontos, azaz az Erste Ligában, a romániai bajnokságban és a Román Kupában is jegyzett mérkőzést is megnyerték a Csíkszereda ellen.

A sportesemény jótékonysági jellegű is volt, a GYHK tombola sorsolást szervezett, melynek bevételét a Gyergyószentmiklósi Municipiumi Kórháznak ajánlják fel, a nemzetközi mellrák elleni mozgalomhoz csatlakozva. Szűrővizsgálatokat támogatnak ezzel és egyben a mellrák szűrés fontosságára hívják fel a figyelmet.

A rangadót a székely himnusz eléneklése zárta.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Gyergyói Hoki Klub–Csíkszeredai Sportklub 3–1 (0–1, 3–0, 0–0).
Gólszerzők: Sébastien Sylvestre (28. perc), Chris Bodó (31.) Evan Wardley (33.) illetve Fodor Csanád (9.).