Új támadó érkezését jelentette be kedden délelőtt a Csíkszeredai Sportklub, amely Jevgenyij Lapenkov személyében rendkívül rutinos orosz csatár igazolt.
A Moszkvában született 37 éves jégkorongozó eddigi pályafutása legnagyobb részét hazajában töltötte. Profi karrierjét a CSZKA Moszkva tartalékcsapatával a harmadosztályban kezdte, később a másodosztályú Vityaz Podolszkhoz, majd az élvonalbeli Metallurg Novokuznyeckhez, illetve a Lokomotiv Jaroszlavhoz szerződött.
A KHL-ben kilenc különböző klubnál fordult meg, többek között a Szpartak Moszkva, a Barsz Kazany, az Avtomobiliszt Jekatyerinburg, a HK Szocsi és a Traktor Cseljabinszk játékosa volt.
Az orosz bázisú nemzetközi ligában az eliteprospects.com statisztkái szerint összesen 569 (543 alapszakaszbeli és 26 rájátszásos) mérkőzésen lépett jégre, ezeken 264 pontot termelt.
A 192 centiméteres, százkilós csatár az előző szezonban egyetlen mérkőzést sem játszott, míg az akutális idényben először kóstolt bele a légióséletbe, a dániai Herlev Eagles gárdáját erősítette.
– írta közösségi oldalán a Csíkszeredai Sportklub.
A kék-fehérek pénteken a DEAC, szombaton a Győri ETO, hétfőn pedig a MAC HKB Újbuda csapatát látják vendégül az Erste Ligában, mindhárom mérkőzés kezdési időpontja 18 óra 30 perc.

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Pontosztozkodással zárult az újoncok csatája a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 3. fordulójában. A Sepsi OSK gyorsan válaszolt a Corvinul vezető góljára, ahol a két csapatnak a hőséggel is meg kellett küzdenie.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Donald Trump amerikai elnök egyelőre elhalasztja az Irán elleni újabb katonai csapást, amennyiben rövid időn belül sikerül megállapodást kötni.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!