Tovább tart a Corona sikerszériája a hazai hokibajnokságban

Dobos László 2024. október 02., 21:29 utolsó módosítás: 2024. október 02., 21:31

Folytatja jó sorozatát a román felnőtt férfi jégkorongbajnokságban a címvédő Brassói Corona. A barcasági gárda kedden és szerdán este is három gól különbséggel győzte le hazai jégen a Bukaresti Steauát.

Az új szezonban az összes román bajnoki mérkőzését megnyerte a címvédő Brassói Corona Fotó: Cătălina Zorojanu

A Brassó végig vezetve nyerte meg a szerda esti mérkőzést, amelyen a Steaua csak futott az eredmény után. A katonacsapat az utolsó harmadban többet lőtt kapura, mint a házigazdák, azonban nem tudta szorossá tenni az összecsapást.

A Coronánál nem léphetett jégre Alex Dubeau kapus, de nem nevezték Michael van Wormer, David Levin és Pavlo Boriszenko mezőnyjátékosokat sem.

A folytatásban a Coronára újabb két hazai mérkőzés vár az Erste Ligában. A címvédő pénteken este a Székesfehérvári FEHA19 csapatát fogadja, vasárnap késő délután pedig a Dunaújvárosi Acélbikák vendégeskednek Brassóban.

Román felnőtt férfi jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Brassói Corona–Bukaresti Steaua 5–2 (2–1, 2–0, 1–1).
Gólszerzők: Owen Williams (1.), Cedric Desruisseaux (5., 49.), Kovács Mátyás (33.) és Gajdó Balázs (38.), illetve Adrian Irimia (20.) és Mihai Georgescu (59.).
Kapura lövések: 51–42.
Büntetőpercek: 10–10.
Játékvezetők: Cristian Filip és Gergely Lehel, illetve Kőszegi Kálmán és Szabó László.

Brassói Corona: Tőke Zoltán, Patrik Polc (kapusok) – Samuel Jones, Owen Williams, Cedric Desruisseaux, Kóger Dániel, Radim Valchař (első sor); Bors Huba, Farkas Tamás, Albert Zagidullin, Kovács Mátyás, Jevgenyij Szkacskov (második sor); Gajdó Tamás, Kovács Előd, Rokaly Boldizsár, Gajdó Balázs, Rareș Vasile (harmadik sor); Matei Bolocan (negyedik sor). Stáb: Dave MacQueen (vezetőedző) és Strenk Hunor (másodedző).

Bukaresti Steaua: Makszim Szamankov, Adorján Örs (kapusok) – Dominik Tejnor, Tódor Csaba, Lauris Bajaruns, Mihai Georgescu, Aleksands Novikovs (első sor); Raul Jakob, Georgi Agafonov, Andrei Vasile, Mircea Constantin, Robert Timaru (második sor); Orbán Szilárd, Florin Creangă, Buda Gábor, Adrian Irimia, Andrei Filip (harmadik sor); Andrei Grabari–Diaconescu, Antal Alfréd, Rareș Nedelcu (negyedik sor). Stáb: Ioan Timaru (vezetőedző), Răzvan Lupașcu (másodedző), Dănuț Șora (fizioterapeuta), Jan Stanciu (felszerelés menedzser).