Újra gólzáporral nyert, de ezúttal kapott is a Sportklub

Dobos László 2024. október 02., 20:12 utolsó módosítás: 2024. október 02., 21:25

Második mérkőzését is simán nyerte a Csíkszeredai Sportklub a Bukaresti Sportul Studențesc ellen a román felnőtt férfi jégkorongbajnokságban. A csíki kék-fehérek szerdán este „csak” 19 gólt ütöttek a bukarestieknek.

A Sportklub–Sportul Studențesc meccsek alig hoztak izgalmat, kevés néző volt kíváncsi a játékra Fotó: Borbély Fanni

Egy nappal korábban a Sportklub 29–0-ra győzött, a szerda esti összecsapásra valamelyest feljavult a román főváros egyetemi csapatának a játéka, ezúttal csak 19 találatot kaptak, és sikerült beütniük a becsületgólt.

A Sportklub szakvezetése ezen a mérkőzésen pihentette Adorján Attila kapust, illetve Gecse Hugó, Ferencz-Csibi Róbert, Fredrik Forsberg, Niclas Juhani Lucenius, Fodor Csanád, Salló Alpár és Rokaly Norbert mezőnyjátékosokat, de nem léphetett jégre a sérüléssel küszködő Részegh Tamás sem.

A folytatásban a Csíkszeredai Sportklub Magyarországra utazik, az Erste Ligában pénteken a BJAHC, vasárnap pedig a Miskolci DVTK vendége lesz.

•  Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni

Román felnőtt férfi jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Sportul Studențesc 19–1 (5–0, 6–1, 8–0).
Gólszerzők: Becze Tihamér (5., 6., 25., 34., 47.), Silló Arnold (9., 59. és 60.), Rokaly Szilárd (10., 29., 55.), György Szilárd (14., 58.), Bajkó Csongor (26.), Márton Botond (32., 37.), Láday Tamás (41.), Péter Balázs (43.) és Bíró Gergő (57.), illetve Anton Popa (28.).
Büntetőpercek: 6–10.
Játékvezetők: André Attila és Borsos Barna, illetve Deák Gellért és Antal Ottó András.

Csíkszeredai Sportklub: Ambrus Levente, Simo Joel Ábel (kapusok) – Jimi Kuronen, Láday Tamás, Bajkó Csongor, Márton Botond, György Szilárd (első sor); Eduard Cășăneanu, Both Péter, Bíró Gergő, Silló Arnold, Kedves Tamás (második sor); Kovács Előd, Kristó Csongor, Rokaly Szilárd, Péter Balázs, Becze Tihamér (harmadik sor). Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző), Sprencz István (csapatvezető).

Sportul Studențesc: Mihai Alexandru Mocanu, Cristian Asandei (kapusok) – Vlad Grigori, Iulian Corneanu, Marian Ghiță, Anton Popa, Raul Maftei (első sor); Solymosi Tamás, Kémenes Attila, Fetés Róbert, Benedek Gergő, Sándor Zoltán (második sor); Kiss Nándor, Tankó Dávid Dániel, Benedek Norbert, Sándor Cristian, Bogdan Marinică (harmadik sor); Bogdan Ștefan, Toma Boholt, Ștefan Bucatoș, Gabriel Caval, Jani Dan Jugurică (negyedik sor). Stáb: Marian Ghiță (vezetőedző), Ioan Martin (menedzser).