Másodszor is simán verte a galaciakat a GYHK

Gergely Imre 2024. október 02., 21:19 utolsó módosítás: 2024. október 02., 21:22

Különösebb megerőltetés nélkül húzta be a három romániai bajnoki pontot a Gyergyói Hoki Klub. Ezúttal két góllal győzte le Galacot.

Ezúttal két góllal nyertek. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Sportul Ilustrat

Részben átalakított kerettel lépett jégre a Gyergyói Hoki Klub mint egy nappal korábban, Markus Juurikkala most másik három légióst vetett be.

A játék is másként alakult, most nem adtak kétgólos előnyt Galacnak.

Ezzel szemben az első szünetig 2–0-ra vezetett a hazai csapat. Sándor-Székely és Vayrynen voltak eredményesek. Az állás ezután a 34. és 36. perc között változott, de akkor háromszor is. Császár és Gerads gólja után Hildebrand szépített.

Az utolsó húsz perc elején Binkulis faragott a vendégek hátrányából. A piros-fehérek nem igazán erőltették mindenáron az újabb gólok szerzését, a többi lövést Ónodi, illetve hazai oldalon Mag is védte, 4–2-vel szerzett három újabb pontot a GYHK.

Jégkorong romániai bajnokság, alapszakasz:
Gyergyói Hoki Klub–Galaci CSM 4–2 (2–0, 2–1, 0–1).
Gólszerzők: Sándor-Székely Ottó (16.), Janne Vayrynen (19.), Császár Hunor (34.), Dallas Gerads (35.), illetve Hildebrand Szabolcs (36.), Egidijus Binkulis (45.).