Az első gólt a vendégek szerezték, erre még tudott válaszolni a házigazda Sapientia U23, a folytatásban azonban az Al-Duna parti város együttesének akarata érvényesült.
Egy nappal korábban a galaciak 5–1-re győztek Karcfalván.
Román bajnokság/ alapszakasz
1.Csíkszeredai Sportklub 12 10 0 2 0 100–36 32
2.Gyergyói HK 14 9 2 1 2 77–49 32
3.Brassói Corona 11 6 0 1 4 48–39 19
4.Háromszéki Ágyúsok 10 6 0 0 4 73–30 18
5.Bukaresti Steaua 12 6 0 0 6 73–44 18
6.Galaci CSM 12 4 2 0 6 80–47 16
7.Sapientia23U 11 0 0 0 11 15–73 0
8.Buk. Sportul Studențesc 8 0 0 0 8 13–161 0
A további program:
December 10-én: Galaci CSM–Bukaresti Steaua
December 11-én: Gyergyói HK–Bukaresti Sportul Studențesc és Galaci CSM–Bukaresti Steaua.
December 12-én: Gyergyói HK–Bukaresti Sportul Studențesc
Egységes kezdési időpont: 18.30 óra.
Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.
Egészen jó mérkőzést játszott a Sepsi OSK és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának meccsén. Két fiatal játékos talált be, újabb döntetlen jegyzett a háromszéki alakulat.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!