Telt ház, zsúfolt lelátók előtt zajlott a vasárnap esti Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói HK jégkorongmérkőzés, mindkét csapatot lelkes szurkolótábora buzdította, végig sportszerűen.
Václav Novák: „Rosszul kezdtünk, az első tíz percben sehol sem voltunk, az ellenfél három góllal vezetett. Utána sikerült felállnia a csapatnak, elkezdtünk jól és főleg szívvel játszani, így sikerült nyernünk. Csak gratulálni tudok a fiúknak, nagyon jól harcoltak. Köszönöm szépen nekik!” – nyilatkozta a Sportklub trénere.
Szilassy Zoltán, a Gyergyói HK vezetőedzője először gratulált a Sportklubnak, majd a következőket mondta: „Gyakorlatilag, hipp-hopp, három gól volt ide, ez elvette a védekezésünk élességét. Kaptunk aztán két találatot az első harmad végén, egy harmadikat pedig a második játékrész elején, ez kicsit felelőtlenné tett minket. Megfordult a tendencia.
Volt elegendő helyzetünk, hogy visszajöjjünk, de mindig ezt nem lehet csinálni, mint ahogy tettük azt a múltban. Az első harmad utolsó néhány cseréjének és a második játékrésznek megfizettük az árát. Az ellenfél strukturált volt. Nekünk pedig tanulni kell ebből nyilván!”
## | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | Győzelem h.u.Gy.h. | Vereség h.u.V.h. | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gyergyói Hoki Klub GYHK | 15 | 8 | 2 | 1 | 4 | 59-43 | 29 |
2 | Újpesti TE UTE | 15 | 8 | 2 | 1 | 4 | 49-37 | 29 |
3 | Budapest JAHC BJAHC | 16 | 7 | 2 | 3 | 4 | 63-48 | 28 |
4 | FTC-Telekom FTC | 11 | 7 | 2 | 0 | 2 | 55-32 | 25 |
5 | DVTK Jegesmedvék DVTK | 15 | 6 | 2 | 2 | 5 | 45-43 | 24 |
6 | Brassói Corona Brassó | 14 | 6 | 1 | 0 | 7 | 43-47 | 20 |
7 | Debreceni EAC DEAC | 15 | 4 | 2 | 1 | 8 | 41-55 | 17 |
8 | Fehérvár Hockey Akadémia 19 FEHA19 | 16 | 3 | 3 | 2 | 8 | 35-57 | 17 |
9 | Dunaújvárosi Acélbikák DAB | 15 | 4 | 0 | 3 | 8 | 39-52 | 15 |
10 | Csíkszeredai Sportklub Sportklub | 16 | 4 | 1 | 4 | 7 | 58-73 | 15 |
Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.
Minden jel arra utal, hogy a Sepsi OSK egyik ígéretes saját nevelésű labdarúgója a téli szünetben a váltás irányába mozdult el. Nistor Ákos jelenleg a magyarországi Kecskeméti TE együttesével készül, a jövője viszont még nem dőlt el.
Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.
Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.
Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!