Háromgólos hátrányból fordítva nyerte a Csíkszeredai Sportklub a székely hokirangadót

Dobos László 2023. november 19., 21:25

Egy negyedóra után a címvédő Gyergyói HK 3–0-ra vezetett a Vákár Lajos Műjégpályán, azonban a nagyon jó napot kifogó Csíkszeredai Sportklub fordítani tudott, és végül 6–3-ra nyert a jégkorong Erste Liga vasárnapi esti rangadóján.

•  Fotó: Pinti Attila

Hosszú sor volt a belépőkért vasárnap délután a Vákár Lajos Műjégpálya jegypénztáránál, a mérkőzés kezdetére zsúfolásig megteltek a lelátók, telt ház előtt rendezték a Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói HK székely jégkorongrangadót az Erste Ligában.

Neves vendég dobta be az első korongot a mérkőzésén, Kammerer Zoltán háromszoros olimpiai és háromszoros világbajnok kajakozó, aki jelenleg Göd polgármestere.

Villámrajtot vett a vendég címvédő Gyergyói HK, a piros-fehérek az első két perc után 2–0-ra vezettek, de kihasználták az első emberelőnyüket is, harmadszorra is betaláltak a csíkiaknál most bemutatkozó Matt O’Connornak, és a 14. percben már 3–0-s volt az előnyük. A hazai gárda nem adta fel, óriásit küzdött, és az első szünetig egygólosra lefaragta hátrányát (2–3).

A második játékrészt végig a házigazda kék-fehérek uralták. Becze Tihamérék rengeteget korcsolyázva és tökéletesen kihasználva helyzeteiket újabb három gólt lőttek, és egyet sem kaptak, így a javukra fordították az eredményt (5–3).

Egy sérülés is sújtotta a vendég gyergyói együttest, 3–3-nál, a 23. percben Rasmus Rinne kapust le kellett cseréljék, helyét Demeter Arnold vette át.

A harmadik játékrészben egymást követően háromszor került emberelőnybe a Gyergyói HK, de egyszer sem tudták legyőzni a csíkiak új kapusát. Szűk két és fél perccel a mérkőzés vége előtt a vendégek – az egyenlítés reményében – kapuslehozatallal próbálkoztak, a Sportklub azonban korongot szerzett és David Leven belőtte az üres kapuba a korongot, beállítva a végeredményt (6–3).

Ez volt a két együttes harmadik találkozója a 2023-2024-es Erste Ligában. Az első kettőt a Gyergyói HK nyerte 6–3-ra és 7–1-re, most a Sportklub győzött 6–3-ra. A mérkőzések beszámítottak a romániai bajnokságba is.

Mindkét székelyföldi csapat számára magyarországi mérkőzésekkel folytatódik a jégkorong Erste Liga. Csütörtökön, november 23-án este a Csíkszeredai Sportklub Dunaújvárosban, a Gyergyói HK pedig Újpesten lép majd jégre.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói HK 6–3 (2–3, 3–0, 1–0).
Gólszerzők: Aidan Brown (14.), Gecse Hugó (18.), Cody Milan (21. és 29.), Troy Rutkowski (33.) és David Levin (60.), illetve
Sebastien Sylvestre (2. és 14.), Mike Dalhuisen (2.).
Kapura lövések: 22–25.
Büntetőpercek: 12–8.

Csíkszeredai Sportklub: Matt O’Connor, Ambrus Levente (kapusok) – Ferencz-Csibi Róbert, Karel Kubát, Reisz Áron, Péter Balázs, Részegh Tamás (első sor); Gecse Hugó, Troy Rutkowski, Cody Milan, Becze Tihamér, David Levin (második sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Aidan Brown, Jeremy Welsh, Jevgenyij Szkacskov (harmadik sor); Fodor Csanád, Rokaly Norbert, Eduard Casaneanu (negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.

Gyergyói HK: Rinne Juha Rasmus, Demeter Arnold (kapusok) – Matias Petteri Haaranen, Jimi Jalonen, Bodó Christopher, Császár Hunor, Orban Brance (első sor); Kontsa Mesikammen, Fejes Nándor, Vincze Péter, Sebastien Sylvestre, Sárpátki Tamás Róbert (második sor); Mike Dalhuisen, Imre Patrik, Sándor-Székely Ottó, Silló Arnold, Szigeti Ákos (harmadik sor); Devin Di Diomete, Csiszer Ádám, Vincze Gergő (negyedik sor). Vezetőedző: Szilassy Zoltán.
Játékvezetők: Sikó Szilárd Levente és André Attila, illetve Magyar Áron és Andrieș Gheorghieș.