Szilassy: „nagyon intellektuel szurkolótáboruk van a csíkiaknak”

Dobos László 2024. február 28., 09:54 utolsó módosítás: 2024. február 28., 09:56

A címvédő Gyergyói HK hosszabbítás után 4–3-ra nyert kedden este a Csíkszeredai Sportklub otthonában a jégkorong Erste Liga alapszakaszában. A győztes gól a ráadásban született.

Sok volt a kiállítás a Sportklub–Gyergyói HK mérkőzésen. Erről beszél az egyik játékvezetővel Becze Tihamér és Trancă Dániel Fotó: Pinti Attila

A vendég gyergyószentmiklósi együttes a hét játékosának választott Bodó Christopher találatával került előnybe a Vákár Lajos Műjégpályán, de nem sokkal később Karel Kubát révén egyenlítettek a hazaiak, majd a szünet előtt Bodó ismét betalált.

A második játékrészben fordított a vendéglátó, de erre is góllal válaszolt Szilassy Zoltán együttese. Az utolsó felvonásban nem esett több találat, így hosszabbításra került a sor, amelyben Fejes Nándor döntötte el a találkozót a vendégek javára.

A Csíkszeredai Sportklub másodedzője, Mark LeRose úgy látta, hogy nem volt nagy különbség a csapatok között, mindkettő keményen és szenvedélyesen játszott. „Ez sok kiállítást hozott, sokat voltak a speciális egységek a jégen. Az első harmadban korán kaptuk a gólt, amire a második játékrészben sikerült válaszolnunk, majd 3–3-as döntetlenre módosult az eredmény. A harmadik felvonás kiegyenlített volt.

A sok szenvedély sok kiállítást hozott, ezáltal a speciális egységeknek több jégidőt eredményezett, de a fiúk keményen játszottak. Büszkék vagyunk az erőfeszítésükre. Nem a kívánt eredmény született, ám sikerült így is egy pontot szerezni. Sok mérkőzésünk volt, ránk fér a pihenés.

Van néhány sérültünk is. Akik a Gyergyó ellen jégre léptek, egy szabadnapot fognak kapni. Oda kell figyelnünk a játékosok folyadék- és táplálékbevitelére, ugyanakkor ki kell aludniuk magukat” – nyilatkozta Mark LeRose.

Václav Novák, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője Fotó: Pinti Attila

Szilassy Zoltán, Gyergyói HK vezetőedzője elmondta, hogy imád Csíkszeredába járni.

Nagyon intellektuel szurkolótáboruk van, értelmiségi a helyi szurkolótábor, jó a hangulat. Két dolgot nem szeretek itt: a jégbalettet, amit közelről kellett néznünk, illetve emberhátrányt gyakorolni. Mindkettőért kár idejönni, akár otthon is maradhattunk volna. Egyébként gratulálok a fiúknak!

Cunami ellen mentünk, árral szemben úsztunk, és így is két pontot szereztünk, ami a táblázaton nagyon fontos volt” – mondta Szilassy.

Szilassy Zoltán, Gyergyói HK vezetőedzője Fotó: Pinti Attila

Mindkét székelyföldi csapatnak egy-egy mérkőzése maradt hátra a jégkorong Erste Liga alapszakaszából: a csíkiak pénteken, a gyergyóiak pedig szombaton este fogadják a listavezető Ferencváros csapatát.