Gyergyói vendéggyőzelem született a Vákárban, a ráadásban dőlt el a székely rangadó

Dobos László 2024. február 27., 21:29

Fordulatokban és kiállításokban gazdag mérkőzést nyert meg kedden este a Gyergyói HK a Csíkszeredai Sportklub otthonában, a jégkorong Erste Liga alapszakaszában rendezett mérkőzés győztes gólját a ráadásban Fejes Nándor ütötte.

Gyergyói öröm a Vákárban, a piros-fehérek óriási lépést tettek a dobogós helyek felé Fotó: Pinti Attila

Telt ház előtt zajlott az jégkorong Erste Liga alapszakaszának hatodik székely rangadója kedden este a Vákár Lajos Műjégpályán, a találkozón mindkét együttest lelkes szurkolótábor buzdította a meccs elejétől a végéig.

Jó iramú, kemény hokit hozott az első játékrész, amelynek első gólját a vendégek lőtték Bodó révén egy szép gyors akció végén (0–1). A Sportklub Kubát emberelőnyös találatával egyenlített (1–1), de hamar jött a gyergyói válasz, Bodó távoli lövése az egyik játékoson megpattanva a csíki kapuban kötött ki (1–2).

Az első játékrész második felében megsokasodtak a kiállítások, a közönség közben megtapsolt egy Rokaly Norbert–Orbán Brance ökölpárharcot.

Kettős emberelőnnyel kezdte a második harmadot a csíki alakulat, de ezt nem tudta kihasználni. Ezt követően Vincze Péter nekirohant Kubátnak, leütötte, ezért a gyergyói játékos végleges kiállítást kapott. A 33. percben egy gyors támadás végén Asuchak kiegyenlített (2–2), majd egy percre rá Szkacskov vezetéshez juttatta a házigazdákat, közelről ütötte be az eléje pattanó korongot (3–2). A következő percben viszont újra döntetlent mutatott az eredményjelző: egy szép gyergyói kombináció befejezéseként Sándor-Székely lőtt gólt (3–3).

A harmadik játékrészben nem született újabb gól, így következett az ötperces ráadás, amikor a csapatok három a három ellen léptek jégre. A győzelmet, és az ezért járó kettő pontot a Gyergyói HK szerezte meg, a 63. percben egy gyors ellentámadás végén Fejes Nándor váltotta gólra Bodó remek átadását (3–4). A Sportklubnak egy pont jutott ezen a mérkőzésen.

A házigazdáknál – sérülés miatt – hiányzott Péter Balázs és Sofron István, más, a közvélemény számára ismeretlen okokból pedig Cody Milan, Jeremy Welsh és David Levin.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói HK 3–4 (1–2, 2–1, 0–0, 0–1) – hosszabbítás után, aranygóllal
Gólszerzők: Karel Kubát (12.), Spencer Asuchak (33.) és Jevgenyij Szkacskov (34.), illetve Bodó Christopher (8., 13.), Sándor Székely Ottó (35.) és Fejes Nándor (63.).
Kapura lövések: 22–20.
Büntetőpercek: 21–50 (ebből Rokaly Norbertnek 5 perc fegyelmi, illetve Orbán Brance-nak 5 perc fegyelmi, Vincze Péternek 5+20 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Sikó Szilárd Levente és André Attila, illetve Magyar áron és Rácz Szilárd.

Csíkszeredai Sportklub: Matt O'Connor, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Láday Tamás, Rokaly Norbert, Reisz Áron, Fodor Csanád (első sor); Karel Kubát, Troy Rutkowski, Jevgenyij Szkacskov, Részegh Tamás, Becze Tihamér (második sor); Gecse Hugó, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Spencer Asuchak, Aidan Brown (harmadik sor); Bajkó Csongor, Eduard Cășăneanu, Erik Svetina,(negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.

Gyergyói HK: Rinne Juha Rasmus, Mag Dávid Örs (kapusok) – Matias Petteri Haaranen, Fejes Nándor, Orban Brance, Sebastien Sylvestre, Sárpátki Tamás Róbert (első sor); Mike Dalhuisen, Robert Alexander Raymond, Vincze Péter, Császár Hunor, Bodó Christopher (második sor); Kontsa Mesikammen, Imre Patrik, Szigeti Ákos, Trancă Dániel, Sándor-Székely Ottó (harmadik sor); Csiszer Ádám, Sami Artturi Tamminen, Vincze Gergő (negyedik sor). Vezetőedző: Szilassy Zoltán.