Szilassy: a dominancia alapján illett volna kettőnél többet lőni

Gergely Imre 2023. október 20., 10:17 utolsó módosítás: 2023. október 20., 12:34

A statisztika szerint 45-18 volt a helyzetek aránya a Gyergyói Hoki Klub–UTE mérkőzésen, de Rajna Miklós remeklése a vendégeknek hozott pluszpontot. A gyergyóiak edzője szerint a kapus előtti kilátás zavarásában kell javulniuk.

Többet érdemelt volna az egy pontnál a GYHK Fotó: Szász Adorján/GYHK

Remek színvonalú meccset vívott a Gyergyói Hoki Klub és az Újpest a jégkorong Erste Liga csütörtöki játéknapján. A címvédő és a listavezető párharcában a rendes játékidő nem hozott döntést, a rávezetéseket az UTE lőtte jobban.

Szilassy Zoltán, a GYHK vezetőedzője szerint olyan szinten domináltak, amelyből illett volna többet lőni, mint kettő, de összességében kiválóan játszottak, ezt pedig a fiúknak is elmondta a végén.

Ha valamit számon tudunk kérni a játékosoktól, az a kapus előtti panoráma elvétele, valamint a forgalomgenerálás”

– mutatott rá .

Hozzátette, a második harmadban lehetett volna egy nagyobb különbséget kialakítani, de van ez így a sportban, hogy nem sikerül.

Az a legbosszantóbb, hogy nem kaptunk ezért a meccsért legalább még egy vagy két pontot, mert azt gondolom, hogy az ellenfél nem érdemelt kettőt”

– fogalmazott a piros-fehérek szakvezetője a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón.

Markus Sakari Juurikkala, az UTE vezetőedzője természetesen örült a két pontnak. „Tudtuk, hogy kemény kihívás lesz ez a mérkőzés, tisztában voltunk vele, hogy az ellenfél jó játékerőt képvisel, és a megfelelő rutinja is megvan.

Jól kezdtük a mérkőzést, talán az első harmadunk volt a legjobb, aztán a másodikban védekezésre kényszerültünk, túléltünk, de a játékrész végén egy elképesztően fontos gólt sikerült szereznünk.

Rengeteg dolog van, amit másképp kell tennünk, de nagy küzdelem volt, és végül nyerni tudtunk, úgyhogy örülünk a két pontnak” – nyilatkozta.

A gyergyóiak pénteken javíthatnak, 18 óra 30 perctől ugyancsak hazai jégen a BJAHC ellen játszanak.