A magyar férfi jégkorong-válogatott kilenchónapos szünet után lépett jégre újra, Sean Simpson együttese csütörtökön este a lengyelekkel játszott felkészülési mérkőzést a Tüskecsarnokban.
A nemzeti csapatba behívták Becze Tihamért, a Csíkszeredai Sportklub meghatározó játékosát is. Rajta kívül további két székelyföldi származású hokis, a Fehérvár AV 19-nél játszó Bartalis István, illetve a MAC HKB Újbudával az Erste Ligában szereplő Sofron István is bekerült a válogatottba.
Mindhárom székely csatár ponttal vette ki a részét a magyarok 5–2 arányú sikeréből, Bartalis és Becze egy-egy gólt szerzett, míg Sofron neve mellé asszisztot írtak.
Becze Tihamér a negyedik sorban Vas Jánossal és Terbócs Istvánnal alkotott támadóhármast, és a gyergyószárhegyi jégkorongozó a második harmadban Vas passzából emelte a korongot közelről a lengyelek kapujába.
A magyarok 2–0-ra vezettek az első harmad után, előbb Magosi Bálint, majd Bartalis talált be. A második felvonást a lengyelek nyerték 2–1-re, de a harmadik 20 percben újabb két magyar gól érkezett: Nagy Gergő emberelőnyben növelte az előnyt, majd Szirányi Bence állította be a végeredményt egy kiválóan helyezett lövéssel.
A svájci válogatottal korábban vb-ezüstérmes Sean Simpson bemutatkozó mérkőzésén háromgólos sikert aratott a válogatott.
A magyar csapat legjobbjának a DEAC kapusát, a 41 védést bemutató Hetényi Zoltánt választották meg.
A két válogatott szombaton 15.10-től újabb mérkőzést játszik egymással Budapesten.
Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.
Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.
77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.
A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!