Kevin Constantine szövetségi kapitány együttese jól kezdett a csütörtöki mérkőzésen, és Mihály Ákos hamar gólra váltott egy emberelőnyt.
Kevesebb mint négy perc múlva a Csíkszeredai Sportklub játékosa, Sofron István villant, így megnyugtató volt a különbség.
Az ázsiaiak ezt követően fokozták az iramot, és a második harmad végén kihasználtak egy védelmi megingást. A záróharmadban viszont ismét jobban összpontosítottak a magyarok, és sikerült újra duplázniuk.
Bartalis István emberelőnyben, míg fehérvári klubtársa, Stipsicz Bence nyolcvan másodperc múlva azonos létszámban volt eredményes. A hajrában már nem esett gól.
A magyarok pénteken 18.30-kor a házigazda olaszokkal, szombaton 14 órakor pedig a szintén A csoportos szlovénokkal találkoznak.
Jégkorong, felkészülési mérkőzés:
Magyarország–Koreai Köztársaság 4–1 (2–0, 0–1, 2–0).
A magyar gólszerzők: Mihály (8.), Sofron (12.), Bartalis (50.), Stipsicz (52.).
Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.
A jégkorong Erste Liga hivatalos oldalán megjelentek a rájátszás hivatalos időpontjai, a negyeddöntő március 10-én kezdődik. A Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub már a legjobb nyolc között egymásnak feszül.
„Lazító robbantásokat” végzett az Országos Sóipari Társaság tavaly májusban a parajdi sóbánya felszíni sórétegében, amikor új medret próbáltak kialakítani a megnövekedett hozamú Korond-patak elterelésére. A robbanások lehetséges hatásáról érdeklődtünk.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
A Demokratikus Koalíció (DK) az Országgyűlés tavaszi ülésszakának első napján is folytatta a külhoni magyarok szavazata kapcsán megkezdett uszítást. Zsigmond Barna Pál válaszában leszögezte: aki a nemzet ellen fordul, „a történelem szemétdombjára kerül”.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!