Az amerikai Jason Power vezette ifjúsági válogatott előbb Dél-Koreától (4–1), majd Olaszországtól (5–0) szenvedett vereséget a negyedik értékcsoportos világbajnokságon, a szerdai szünnap jól jött a srácoknak.
A harmadik körben a hazaiak eddigi legjobb meccsüket játszották a vébén, de ez is kevésnek bizonyult a pontszerzéshez. Bár a Sapientia U23-nál hokizó Márton Botond révén sikerült megszerezni a vezetést a 14. percben, a litvánok még az első szünet előtt fordítottak.
A második harmadban a Brassói Coronánál játszó Rareș Vasile egyenlítette emberhátrányos találattal, ám a baltiak egy előnyös góllal visszavettek a vezetést. A harmadik felvonás elején Márton Botond duplázott, ezzel lett 3–3, a végjátékot viszont nem bírta a házigazda, amely 6–3 arányban maradt alul.
A romániai válogatott 34 percnyi büntetést gyűjtött össze a mérkőzés során, miközben a litvánok 14 percet voltak büntetve.
A zsinórban harmadik vereségét elkönyvelő hazai együttes továbbra is a kiesőhelyen áll, és az utolsó két fordulóban már csak a spanyolokat előzheti meg reálisan. A feljutást érő első pozíciót az olaszok foglalják el maximális kilenc ponttal, miután a spanyolokat is sikerült legyűrniük. A játéknap másik mérkőzésén a koreaiak szétlövéssel küzdötték le a briteket.
A pénteki, utolsó előtti napon Dél-Korea–Olaszország, Spanyolország–Litvánia és Románia–Nagy-Britannia mérkőzéseket rendeznek.
Divízió II/A-csoportos, U20-as jégkorong-világbajnokság –
Brassói Olimpiai Jégcsarnok, harmadik forduló
Litvánia–Románia 6–3 (2:1, 1:1, 3:1)
Gólszerzők: Vakaris Cizas (16.), Eimantas Noreika (19., 26., 49.), Ignas Bakus (57., 60.), ill. Márton Botond (14., 41.), Rareș Vasile (23.)
Nagy-Britannia–Dél-Korea 4–5 – szétlövéssel (3:1, 1:1, 0:2, 0:0, 0:3)
Olaszország–Spanyolország 2–1 (1:1, 1:0, 0:0)
Megkezdte a 2026/2027-es jégkorongszezonra való felkészülést a Csíkszeredai Sportklub. A megmaradt hazai maghoz több tehetséges fiatal csatlakozott, a csapat pedig keményen dolgozik, hogy a bajnokságok rajtjára minden tekintetben készen állhassanak.
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!