Sportklub–Corona kupadöntő lesz hokiban

Dobos László 2020. december 18., 22:27 utolsó módosítás: 2020. december 18., 22:28

Kupadöntőbe jutott a Csíkszeredai Sportklub. A sorozat címvédője pénteken este 3–2-re nyert a Galaci CSM otthonában és bejutott a jégkorong Román Kupa vasárnap esti döntőjébe, ahol a Brassói Corona lesz az ellenfele.

A jó védekezésének is köszönthető a Sportklub döntőbe jutása Fotó: Sorin Pană

Többet támadott az első percekben a házigazda galaci együttes, viszont az első emberelőnyt rögtön kihasználta a vendég Sportklub, a 13. percben Blackwater volt eredményes (0–1). Az előnyt nem sokáig tudta megtartani a csíki csapat, hiszen egy perccel később Constantin találatával egyenlített a Galac (1–1).

Az első szünetig a vendég székelyföldi gárda volt a veszélyesebb,

a 16. percben négy a négy elleni játékban Combs újra vezetéshez juttatta a Sportklubot.

Sok volt a megszakítás és a kiállítás a második játékrészben, amikor bár a csíkiak uralták a játékot, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, a 33. percben Nyeznyamov szinte a semmiből egyenlített (2–2). A középső harmad utolsó perceiben kettős emberhátrányba került a Sportklub, ezt kivédekezte, majd egy szép gyors támadás végén Becze újra betalált (2–3), a második szünetre is egygólos Sportklub előnnyel vonultak a csapatok.

Kivédekezett csíki emberhátránnyal kezdődött a harmadik játékrész, amelyben már nem születtek újabb gólok, bár az utolsó percekben a házigazdák kapuslehozatallal is próbálkoztak, de a nagyon jó napot kifogó Adorján Örsöt nem tudták legyőzni

Jégkorong Román Kupa, B csoport, 3. forduló:
Galaci CSM–Csíkszeredai Sportklub 2–3 (1–2, 1–1, 0–0).
Gólszerzők: Mircea Constantin (14. perc) és Olekszandr Nyeznyamov (33.), illetve Judd Blackwater (13.), Anthony Combs (16.) és Becze Tihamér (40.). Kapura lövések: 45–45. Büntetőpercek: 18–22. Játékvezetők: Vladimir Nalivailo és Andrej Srubok (mindketten Fehéroroszország), illetve Cristian Filip és Paul Mihai.
Galaci CSM: Onodi Ottó, Szopos Magor – Nagy István, Mihail Rybalko, Konsztantyin Makarov, Jevgenyij Szkacskov, Szergej Pajor; Jevgenyij Jemeljanenko, Albert Polonin, Gyenisz Zabludovszki, Vitalij Kiricsenko, Olekszandr Nyeznyamov; Hildebrand Szabolcs, Cătălin Berdilă, Patrik Machala, Anton Butocsnov, Mircea Constantin; Biró Ottó, Cătălin Țapu, Biró Mátyás, Jevgenyij Limanszki, Adrian Irimia. Edző: Vagyim Sahrajcsuk.
Sportklub: Adorján Örs, László Arnold (kapusok) – Salló Alpár, Papp Szabolcs, Judd Blackwater, Colton Yellow Horn, Mathieu Tousignant; Gyenisz Kuljas, Flinta Botond, Andrej Taratuhin, Becze Tihamér, Biró Tamás Áron; Gecse Hugó, Láday Tamás, Fodor Csanád, Justin Maylan, Anthony Combs; Györfy Tihamér, Farkas Tamás, Sándor Zoltán, Eduard Cașăneanu, Rokaly Norbert. Edzők: Jason Morgan és Hozó Levente.

A B csoport korábbi eredményei: Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua 6–2, Galaci CSM–Sapientia 9–0, Sportklub–Sapientia 10–1 és Galac–Steaua 13–2.

Az A csoportban: Brassói Corona–Bukaresti Sportul Studențesc 11–1, Gyergyói HK–Sportul 18–3 és Gyergyói HK–Corona 4–7.

Szombaton szabadnap lesz a galaci tornán, vasárnap 15.30 órától rendezik a Galaci CSM–Gyergyói HK mérkőzést a harmadik helyért, a Sportklub–Corona döntő pediig 18.30-kor kezdődik. A meccseket a galaci klub Youtube-csatornáján lehet élőben követni.