Másodszor könnyebben ment a GYHK-nak a Sapi ellen

Gergely Imre 2021. november 09., 20:46 utolsó módosítás: 2021. november 10., 10:13

Nem született meglepetés a kedd esti Gyergyói Hoki Klub–Sapientia U23 mérkőzésen sem a romániai jégkorong-bajnokság alapszakaszában, a piros-fehérek az első harmadban lőtt három góllal döntötték el a pontok sorsát.

A zöld-fehérek harmadában zajlott a játék Fotó: Keresztes Zoltán

Mindkét csapat kapust cserélt az egy nappal korábbi mérkőzéshez képest, a GYHK-nál Demeter, a Sapinál Ambrus kezdett.

A meccset láthatóan komolyabban vette a házigazda, és szép akciók zajlottak a zöld-fehérek támadóharmadában. A gólok sorát Saari nyitotta, aki most is egyedüli légiósként szerepelt a gyergyói csapatban, majd Császár volt eredményes egy látványos passzjáték után emberhátrányban. Szigeti lövése is beakadt a 17. percben, így 3–0 állt az eredményjelzőn az első 20 perc után.

Fotó: Keresztes Zoltán

A második játékrészben Lázár Menyhért szépített, de a Gyergyói Hoki Klub továbbra is uralta a játékot és Trancă kiváló átadásából Sárpátki kapáslövéssel visszahozta a háromgólos különbséget. Az 5–1-es végeredményt Vincze Gergő állította be egy sakk-mattig játszott helyzet után a találkozó utolsó percében.

A mérkőzést végig dominálta a GYHK, számos szép, kombinatív akciót láthattak az online közvetítés nézői, de a Sapientia U23 játékosai is elismerést érdemelnek, végig lendületesen korcsolyáztak, harcoltak minden korongért és ha lehetőségük adódott, veszélyes támadásokat vezettek.

A két kapus szintén kitett magáért, Ambrus a kapuja felé záporozó lövéseknél sorra mutatta be a bravúrokat, míg Demeternek ugyan jóval kevesebb dolga volt, de magabiztos teljesítményt nyújtott.

Jégkorong romániai bajnokság
Gyergyói Hoki Klub–Sapientia U23 5–1 (3–0, 1–1 1–0)
Gólszerzők: Santeri Saari (5. perc), Császár Hunor (7.), Szigeti Ákos (18.), Sárpátki Tamás (32.), Vincze Gergő (60.), illetve Lázár Menyhért (24.).