Kétgólos hátrányt kellett ledolgozzon a GYHK a Sapientiával szemben

Gergely Imre 2021. november 08., 21:53 utolsó módosítás: 2021. november 08., 21:55

Alaposan megrángatta a medve bajszát a Sapientia U23 a román jégkorong-bajnokság hétfő esti mérkőzésén két góllal is vezettek a zöld-fehér fiatalok, de végül egy góllal a Gyergyói Hoki Klub nyerte az összecsapást.

Jól küzdöttek az egyetemisták, meg kellett dolgoznia a pontokért a házigazda GYHK-nak. Korábbi kép Fotó: Gábos Albin

A felcsíki főiskolás csapat az első harmad 13. percében emberelőnyben vette be először Ruczuj ketrecét, Antal Hunor lövése után Márton lőtte be a kipattanót.

Silló ugyan gyorsan egyenlített egy közeli lövéssel, de a játékrész vége bizony kínos volt az Erste Ligás csapatra nézve, Karda egymás után kétszer is eredményes volt és 1–3-ra vezetett ezzel a Sapientia U23.

Szilassy Zoltán távollétében – az edzőnek ezekben a napokban a magyar válogatottnál vannak feladatai – Góga Attila másodedző kellett rendet tegyen a gyergyói fejekben, és a jelek szerint ez sikerült is, hiszen a második harmad közepén Silló és Sárpátki is bevette az egyébként számos nagy védést bemutató Béres ketrecét, és ezzel 3–3 lett az állás.

A szünet előtt nem sokkal Sárpátki másodszor is betalált, amivel immár a GYHK került előnybe.

Az utolsó 20 percben már nem változott semmi. Helyzetek akadtak ugyan mindkét oldalon, de a kapusok végezték a feladatukat, így 4–3-ra a Gyergyói Hoki Klub megnyerte a meccset és a vártnál nehezebben de behúzta a 3 pontot.

A meccs legjobb híre mindenképpen az, hogy Szabó Krisztián visszatért az agyrázkódása miatti hosszú (szeptember 24 óta) tartó távolléte után. Rossz hír viszont, hogy Brassóban Fejes is sérülést szenvedett egy durva ütközés után, így ő így nem lehetett sem itt a jégen, sem a magyar válogatott felkészülésén, ahová behívót kapott előzőleg.

A válogatottban mégis lesz GYHK-játékos, Vincze Péter személyében.

A tartalékos GYHK (a légiósok közül egyedül Saari játszott, és pihenőt kapott Cszászár is) győzelmével tovább növelte előnyét a romániai bajnokság alapszakaszában. A két együttes kedden 18.30-tól ismét összecsap.

Román jégkorong-bajnokság, alapszakasz:
Gyergyói Hoki Klub–Sapientia U23 4–3 (1–3, 3–0, 0–0)
Gólszerzők: Silló Arnold (15. és 29. perc), Sárpátki Tamás (30., 39.), illetve Márton Botond (14.), Karda Előd (19., 20.)