Legyőzték a Steauát, az Ágyúsoké az ötödik hely

Sánta Imre 2022. április 12., 23:31 utolsó módosítás: 2022. április 12., 23:35

A Háromszéki Ágyúsok sikerével végződött a romániai jégkorong-bajnokság ötödik pozíciójáért kiírt helyosztó, amelyen az újonc székelyföldi együttes a Bukaresti Steaua elleni győzelemmel zárta legelső idényét az élvonalban.

A Steaua ellen biztosították be ötödik helyüket a háromszéki hokisok Fotó: Facebook/Háromszéki Ágyúsok

Mivel az Ágyúsok és a Steaua között korábban már hatpontos különbség alakult ki, a szövetség döntése értelmében a háromszékieknek elegendő volt egy győzelem, hogy bebiztosítsák maguknak az ötödik helyet, míg a fővárosiaknak ehhez két sikerre lett volna szükségük.

A kedd esti Brassóban rendezett találkozón a kék-narancs mezesek nem számíthattak olyan meghatározó egyéniségek játékára, mint Alekszander Bolshakov, Bíró Mátyás vagy Danalizi Vilmos Gergő, ennek ellenére már a meccs elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, és a 9. percben vezetéshez is jutottak Bíró Ottó révén, aki egy kapusról kipattanó lövést váltott gólra (0–1).

A folytatásban mindkét hálóőrnek akadt védenivalója, de újabb találatot az Ágyúsok jegyeztek az első harmad végén, amikor sikerült kihasználniuk emberelőnyüket, és egy remek támadás végén Róth Zoltán hozta helyzetbe Szergej Paiort, aki nem hibázott (0–2).

A második játékrész elején is a háromszékiek irányították a játékot, majd egy kettős emberhátrányt is kivédekeztek, a 35. percben pedig egy támadóharmadban elhozott buli után Sándor Zoltán lökete talált utat a hosszú sarokba (0–3).

Érett tehát a győzelem, de ekkor Pelle Torstensson tanítványai kissé belealudtak a meccsbe, és Andrei Filip kihasználva a védelem megingását, előbb szépíteni tudott, majd alig egy perc elteltével ismét sikerült meglepnie László Arnoldot, így az Ágyúsok előnye egy gólra csökkent (2–3).

Az utolsó harmad azonban mindenben úgy alakult, ahogyan azt a narancsmezesek elképzelték, a 45. percben Antal Alfréd zörgette meg Cătălin Capșa hálóját (2–4), de ezt követően is a háromszékiek uralták a játékot, szépen járatták a korongot, és bár a fővárosiaknak lett volna nagyobb szükségük a gólra, ez ismét a székelyföldi csapatnak jött össze, a meccs utolsóelőtti percében Horváth Pál állította be az 5–2-es végeredményt.

Az Ágyúsok tehát győzelemmel fejezték be első idényüket a hazai bajnokságban, és bár nem sikerült a legjobb négy közé jutniuk,

újoncként az ötödik helyezésért, de az alapszakaszban szolgáltatott jó néhány meglepetésért is dicséretet érdemelnek.

A folytatásra nézve pedig erre lehet tovább építkezni, ugyanis megmutatták, ennek a csapatnak van jövője.

Az aranyérmet a Csíkszeredai Sportklub húzta be a Gyergyói HK elleni döntőben.

Romániai jégkorongbajnokság, 5. helyért:
Bukaresti Steaua–Háromszéki Ágyúsok 2–5 (0–2, 2–1, 0–2)
Gólszerzők: Andrei Filip (37., 38.), illetve Bíró Ottó (9.), Szergej Paior (20.), Sándor Zoltán (35.), Antal Alfréd (45.), Horváth Pál (59.).
Kapura lövések: 27–48.
Kiállításpercek: 18–10.
Steaua: Cătălin Capșa (George Prodan) – Florin Creangă, Mikhail Juzeev, Daniil Martinov, Robert Timaru, Mihail Georgescu – Andrei Gerasimov, Boldizsár Cristian, Andrei Filip, Kirill Polozov, Bairas Abdullin – Szabó Dávid, Orbán Szilárd, Adrian Irimia, Lőrincz Levente, Vladila Misnikov – Nicușor Lușneac, Eduard Tămârjan, Gorbea Tivadar, András-Csáki Szabolcs, Mihail Sabirov. Edző: Nelu Alexe.
Ágyúsok: László Arnold (Móré Szabolcs) – Ferencz Szilárd, Vitalij Karamnov, Bíró Ottó, Szergej Paior, Róth Zoltán – Szabó Zsolt-Ákos, Márk Róbert, Márton Koppány, Gecse Olivér, Ilyés Tamás – Antal Előd, László Hunor, Sándor Zoltán, Antal Alfréd, Silló Huba –Horváth Pál, Fetés Róbert, Fetés Norbert. Edző: Pelle Torstensson.