A Csíkszeredai Sportklub megnyerte a romániai bajnokságot is

Székely Sport 2022. április 12., 20:35

Szép játékkal zárta a 2021–2022-es szezont Székelyföld két emblematikus hokicsapata. A román bajnoki döntőnek számító találkozón a Csíkszeredai Sportklub kedden este 4–3-ra legyőzte a Gyergyói Hoki Klubot. A csíkiak lettek az aranyérmesek, a gyergyói gárda pedig az ezüstéremmel vigasztalódhatott.

A Csíkszeredai Sportklub megnyerte az Erste Ligát és a romániai bajnokságot Fotó: Veres Nándor

Közel telt ház előtt kezdődött el kedden este a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán a román jégkorongbajnokság két mérkőzésre tervezett döntője. A két csapat között öt pont volt a különbség, a hazaiaknak még egy pontra volt szükségük a bajnoki cím megnyeréséhez, a vendégeknek pedig háromra ahhoz, hogy folytatódjon a sorozat.

Szép volt látni, hogy mindkét csapatot népes szurkolótábor buzdította – mindvégig sportszerűen.

Fotó: Veres Nándor

Az első játékrészben veszélyesebb volt a vendég gyergyói gárda, kihasználtra a Sportklub védelmi hibáit, a 2. percben Imre Patrik (0–1), a 18. minutumban pedig Chris Bodó volt eredményes (0–2), mindkét gólnál a kapu közeléből lőtték hálóba a korongot.

Változott a játék képe a második harmadra, a csíkiak percekre beszorították ellenfelüket saját harmadukba, előbb kapuvasat lőttek,

majd a középső játékrész második felében sorozatban háromszor találtak be Demeter Arnold kapujába.

Előbb Rokaly Szilárd csúsztatta be közelről egy kipattanót (1–2), ezt követően egy bődületes Szkacskov bomba kötött ki a gyergyói kapuban (2–2), majd Gyenisz Kuljas távoli lövése után Péter Balázs botján irányt változtatva jutott be a korong a GYHK kapujába (3–2).

Szünet után Ferencz-Csibi Róbert találatával hamar egyenlített a GYHK (3–3), a lövés középről jött, azonban ketten is takarták Adorján kapust. A harmadik játékrész nagy részében a hazai csapat támadott, három perc volt hátra a rendes játékidőből,

amikor téves csere miatt emberhátrányba került a GYHK, ezt pedig kihasználta a Sportklub, 63 másodperccel a vége előtt Becze Tihamér emberelőnyös találatával újra vezetett a Sportklub (4–3).

A korong a kapus alatt csorgott be a hálóba. A GYHK szakvezetése időt kért, az utolsó másodpercekre kapuslehozatallal próbálkozott, az eredmény azonban nem változott. A hazaiak még lőhettek volna egy gólt, de az egyértelmű helyzetben nem erőltették ezt.

A Gyergyói Hoki Klub ezüstérmes lett a romániai bajnokságban, míg az Erste Ligában bronzérmet szerzett Fotó: Veres Nándor

A mérkőzés után több, kocsmába igyekvő csíki szurkoló azon morfondírozott, hogy ha az elődöntőben nem betegedtek volna le a gyergyói játékosok, ez a két csapat vívhatta volna az Erste Liga döntőjét...

Az ötödik helyet a Háromszéki Ágyúsok csapata kaparintotta meg.

Román jégkorong-bajnokság, döntő:
Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói HK 4–3 (0–2, 3–0, 1–1).
Gólszerzők: Rokaly Szilárd (34.), Jevgenyij Szkacskov (35.), Péter Balázs (37.) és Becze Tihamér (59.), illetve Imre Patrik (2.),
Christopher Bodo (18.) és Ferencz-Csibi Róbert (42.).
Kapura lövések: 40–21.
Büntetőpercek: 6–10.
A Sportklub az Erste Liga mellett a romániai bajnokságot is megnyerte •  Fotó: Veres Nándor
A Sportklub az Erste Liga mellett a romániai bajnokságot is megnyerte Fotó: Veres Nándor
•  Fotó: Veres Nándor