Gólzáporos meccsen hengereltek az Ágyúsok

Sánta Imre 2021. november 05., 22:08

Alaposan kitömte a Sportul Studențesc hálóját a Háromszéki Ágyúsok jégkorongcsapata, amely tartalékosan felállva is nagy fölénnyel múlta felül ellenfelét a kézdivásárhelyi Deme László Műjégpályán lejátszott mérkőzésen.

Tartalékosan is egy híján húsz gólt szerzett az Ágyúsok csapata Fotó: Facebook/Háromszéki Ágyúsok

Nem okozott különösebb gondot az Ágyúsoknak, hogy a péntek esti találkozón több alapemberüket is nélkülözniük kellett, hiszen Márton Koppánynak alig tizenegy másodpercre volt szüksége ahhoz, hogy megszerezze csapata vezető találatát, majd az első tíz percben Silló, Szabó, Roth és Sándor is feliratkoztak a gólszerzők listájára. A viharos kezdés után kissé visszavettek a háromszékiek, de az első szünetig Roth és Ilyés így is hétre növelte az előnyüket (0–7).

A második harmadban bár továbbra is a kék-narancs mezesek akarata érvényesült a jégen, kevesebb találat született. Miután Ilyés Tamás emberelőnyben tudott duplázni, Karamnov, Márton és Gecse voltak eredményesek, amivel már tíz találat fölött jártak Pelle Torstensson tanítványai (0–11).

Az utolsó húsz perc sem hozott változást, az Ágyúsok lehengerlő fölényben játszottak, és előbb Sándornak, majd Gecsének is sikerült dupláznia, Márk Róbert pedig egy emberelőnyös szituációt kihasználva talált Ionescu kapujába. A 49. percben a fővárosiaknak is összejött a szépítés, amikor Raul Maftei megszerezte a Sportul egyetlen gólját a mérkőzésen (1–14). A találkozó hátralevő percei Vitalij Karamnovról szóltak, aki négyszer zörgette meg az ellenfél hálóját, de a háromszékiek másik orosz légiósa, Alekszandr Bolshakov is jegyzett egy találatot,

és ezzel a Háromszéki Ágyúsok 19–1 arányú győzelmet arattak a szerény képességű fővárosi együttes ellen.

A párharc szombaton 11 órakor folytatódik, amikor a kézdivásárhelyi Deme László Műjégpályán a két csapat újra megmérkőzik egymással.

Romániai jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Sportul Studențesc–Háromszéki Ágyúsok 1–19 (0–7, 0–4, 1–8)
Gólszerzők: Raul Maftei (49.), illetve Márton Koppány (1., 37.), Silló Huba (3.), Szabó Zsolt-Ákos (4.), Roth Zoltán (8., 13.), Sándor Zoltán (9., 45.), Ilyés Tamás (20., 23.), Vitalij Karamnov (27., 49., 56., 59., 60.), Gecse Olivér (38., 46), Márk Róbert (46.), Alekszandr Bolshakov (57.)
Kapura lövések: 8–70.
Kiállításpercek: 12–0.
Ágyúsok: László Arnold (Móré Szabolcs) – Alekszandr Bolshakov, Márk Róbert, Horváth Pál, Márton Koppány, Roth Zoltán – Szabó Zsolt-Ákos, Sándor Zoltán, Silló Huba, Solymosi Tamás, Ilyés Tamás – Ferencz Joseph, Vitalij Karamnov, László Hunor, Gecse Olivér, Danalizi Vilmos Gergő – Fetés Róbert. Edző: Pelle Torstensson.
Sportul: Bogdan Enache (Silviu Ionescu) – Szennes Hunor, Koncz Vicentio, Dragoș Iordache, Iulian Corneanu, Adrian Lefterache – Mihnea Sîngiorzan, Mihai Prisăcaru, Gabriel Barbu, Raul Maftei, Martin Nakov – Florin David, Igor David, Florian Anton, Andrei Cristache, Ionuț Dinu – Andrei Ștefan, Raul Caramfil, Andrei Ghețău, Marian Ghiță, Theodor Lupu. Edző: Ioan Martin.