A Bledben zajló vébén Ladányi Balázs szövetségi edző együttese hétfőn nagy csatában 2–1-re kapott ki a dánoktól, kedden viszont rosszul kezdett, az első harmadot 3–0-ra veszítette el. Az újabb bekapott gólt követően 21 másodperccel Ravasz Csanád 4–1-re szépített. A hajrában Nemes Márton (Ravasz passzából) tovább faragott a hátrányból, ám a végén a franciák üres kapus találattal állították be a végeredményt.
A magyarok csütörtökön a norvégokkal, pénteken az osztrákokkal, vasárnap pedig a házigazda szlovénokkal találkoznak. A hatos első helyezettje jut fel a világ tíz legjobbját tömörítő elitbe, az utolsó pedig kiesik a divízió 1/B-be.
A romániai férfi U20-as válogatott két osztállyal lejjebb, a divízió 2/A-ban szerepel.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!