Mint arról már korábban írtunk, a legkisebbek, azaz a 2005-ösök Finnországban, Helsinkiben játszanak az előttünk álló hétvégén. A Székelyföldi Jégkorong Akadémia közleménye szerint a legendás, többszörös Stanley-kupa győztes, Esa Tikkanen neve alatt zajlik a Five Rings Trophy, avagy Finland Lions Spring Cup, amelynek résztvevői lesznek a gyerekek. A Five Rings az öt NHL bajnoki gyűrűre utal. A tornán 16 csapat fog részt venni. A székely válogatott mellett egy svéd válogatott és 15 finn csapat lép itt jégre.
A 2004-es korosztály sem tölti itthon a húsvétot. A 2004-es Secler Select a felvidéki (szlovákiai) Kassára utazik.
Itt két szlovén, két szlovákiai, egy finn és egy olasz csapat alkotja a mezőnyt. Az olasz csapat Italy Select névre hallgat, tehát válogatottról lehet szó.
A csehországi Mostba utazik a Székelyföldi Jégkorong Akadémia 2003-as válogatottja.
A jövő héten, április 17–20. közt zajló Easter Cup elnevezésű tornán 13 csapat szerepel. A székely legények mellett cseh csapatok jelentik a többséget, de mellettük Magyarországról, Szlovákiából, Németországból, illetve Oroszországból is érkeznek ellenfelek.
A 2001/2002-esek (U16) is nemzetközi tornára indulnak a hónap végén. A Székelyföldi Jégkorong Akadémia válogatott, amely a külföldi tornákon Secler Select néven vesz részt, a norvégiai Skienbe utazik.
Az április 28–30. között megrendezendő Telemark Trophyn a székelyföldi csapat mellett egy norvég, illetve két finn neves alakulat vesz részt.
Kérdések az U16 és U18-as bajnokságban
Itt még kérdéses az utazó keret, hiszen nem volt eddig lehetőség arra, hogy válogató összetartást rendezzenek. Az U16-os román bajnoki küzdelmekben a Gyergyószentmiklósi ISK Galac elleni elődöntő meccsei elnapolódtak a román bajnokságban. A Csíkszeredai ISK már döntős, de még nem lehet tudni, ki lesz az ellenfele. És még azt sem lehet tudni, mikor rendezik a döntőt vagy kisdöntőt. A gyergyóiak kedden este vereséget szenvedtek Galacon, így a Duna mentiek jutottak be a döntőbe.
A székely fiatalok sorsát az sem könnyíti meg, hogy a szövetség erre a hétre időzítette az U18-as bajnoki döntő mérkőzéseit, amelyeket Csíkszeredával vív a Gyergyói ISK.
Szerdán és csütörtökön Csíkszeredában, szombaton Gyergyóban rendezik az U18-as döntő, ha pedig még ezalatt sem dől el az egyik fél három győzelméig tartó párharc, akkor húsvét után folytatódik a küzdelem, 19-én Csíkban, illetve 20-án Gyergyóban.
Az U18 csapatnak közel fele U16-os korosztályú, így ott is helyt kell állniuk. Egyébként a szövetség által tervezett program szerint ugyanazon napokon lenne a döntő és kisdöntő is az U16-os sorozatban. Hogy egyszerre két fronton is helyt tudjanak állni a játékosok, az természetesen lehetetlen.
Telt ház, fúvószenekar és kiváló hangulat fogadta a bajnoki döntőnek beillő rangadót vasárnap kora este Csíkszentsimonban. A hazaiak 4–0-ra legyőzték az Agyagfalvi Lendületet, és megnyerték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának bajnoki címét.
A feleknek nem sikerült megállapodniuk, az FK Csíkszereda nem bólintott rá az FCSB által tett ajánlatért Anderson Cearáért. Úgy tűnik, a fővárosiak visszalépnek az üzlettől.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
Éles vita dúlt a magyar Országgyűlésben a képviselők állampolgárságának nyilvánosságra hozatalát célzó mihazánkos kezdeményezésről. Gurzó Mária, a Tisza Párt képviselője tisztázta: soha nem rendelkezett román állampolgársággal.
Románia lakossága gyorsan öregszik, miközben az idősellátás, idősotthonok kapacitása messze elmarad a nemzetközi szinttől. Cikkünkben körbejárjuk az idősotthonok helyzetét, hátrányait és előnyeit, árait.
… a galaci család, amelynek otthonát elvitte a ruszki drón, kap egy új lakást a Ferrari-örökös nejétől… és a mindig mosolygós Victor Ponta végleg szakított a PSD-vel és hazafiasabb vizekre evez.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!